Gündem Haberleri

  MÜSİAD'tan YÖK'e kutlama

  A.A
  21.07.2009 - 22:56 | Son Güncelleme:

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ömer Cihad Vardan, YÖK Genel Kurul toplantısında alınan “tek katsayı” uygulaması kararı ile ilgili olarak “Karara imza atanların hepsini kutluyor, ülkemize de hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

  MÜSİAD Başkanı Vardan, “10 yıldan bu yana insan haklarına karşı bir uygulamanın ve bir haksızlığın söz konusu olduğunu” ileri sürerek, YÖK'ün bugünkü toplantısında alınan kararla beraber bu haksızlığın giderildiğini söyledi.

  Vardan, iş aleminin en önemli temsilcilerinden MÜSİAD olarak, meslek lisesi mezunlarına üniversiteye girişte farklı katsayı uygulaması yüzünden özellikle mesleki eğitime giren öğrencilerin sayısının azaldığını ve sonuç olarak iş dünyasının meslek erbabı kişileri bulmakta zorlandığını tespit ettiklerini bildirdi.

  Bu uygulamaya son verilmesi kararını “geriye dönüş” ve “doğruyu buluş” şeklinde değerlendirdiklerini vurgulayan Vardan, şunları kaydetti:
  “Bu kararın tecellisi yeni baştan öğrencilerin mesleki eğitime yönelmelerini de sağlayacak. 10 yıllık uygulama belki 50 senelik bir zarar verdi. Sonuçta yapılan hatanın düzeltilmesi ülkenin eğitim sürecini sıkıntıya sokan bu durumdan geri dönülmüş olması anlamında çok önemlidir. Umarız bundan sonra insanlarımız tekrar mesleki eğitime yönelerek arzu ettikleri takdirde üniversiteye devam edebilecekler, zaten imkanlar kısıtlı herkes giremiyor, üniversiteye girememeleri durumunda da ellerinde bir meslekleri olacak. Bu da ülke ekonomisine oldukça önemli bir katkı sağlayacak.

  Karara imza atanların hepsini kutluyor, ülkemize de hayırlı olmasını diliyoruz.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı