Gündem Haberleri

  Musa'nın katilinden iz yok

  A.A
  11.11.2009 - 13:18 | Son Güncelleme:

  Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, 3 Kasımda kaybolan ve 9 Kasım gecesi metruk binada ölü bulunan Musa Kanğ ile ilgili olarak çok sayıda ihbar alındığını, ancak olayın fail ya da failleriyle ilgili olarak somut bir bilgiye ulaşamadıklarını söyledi.

  Cinayet soruşturması hakkında son durumu değerlendiren Vali Öztürk, emniyet birimlerine çok sayıda ihbar geldiğini belirterek, “Konuyla ilgili iddiasıyla 500'e yakın ihbar aldık. Almanya'dan bile arayan var. Ama bunların pek çoğu asılsız ihbar. Bütün bunlara rağmen tüm ihbarları değerlendiriyoruz” dedi.

  Katil zanlı ya da zanlılarının en kısa sürede yakalanması için yoğun çaba sarf edildiğini kaydeden Öztürk, soruşturma için özel bir birim oluşturulduğunu, polis ve jandarmanın koordineli bir şekilde çalıştığını kaydetti.

  “VATANDAŞLARIMIZ SABIRLI OLSUN, BİZE GÜVENEREK DOĞRU BİLGİ ULAŞTIRSINLAR”

  Vali Öztürk, Erzurum'da dün cenaze namazından sonra yaşananlara da dikkat çekerek, vatandaşların sağduyulu davranması gerektiğini söyledi.

  “Ben de bir babayım, aynı acıyı hepimiz hissettik” diye konuşan Vali Öztürk, toplumsal olaylarda çeşitli bazı provokasyon durumların oluşabileceğini belirterek, “Vatandaşlarımız sabırlı olsun, bize güvenerek doğru bilgiyi ulaştırsınlar. Polisimize gelen tüm ihbarlar tek tek değerlendiriliyor. Birada önemli olan da doğru bilgiyle, doğru sonuca kısa sürede gitmektir” dedi.

  MOBESE ve çeşitli iş yerlerindeki kamera kayıtlarının incelenmesine devam edildiğini de belirten Öztürk, “şehirdeki kamera sayısının yetersiz kaldığı” yönündeki bir soru üzerine, gerekirse bunların sayısının artırılabileceğini sözlerine ekledi.

  Bu arada, öldürülen Musa Kanğ'ın gittiği iddia edilen internet kafelerde ise hala küçük yaşta çocukların bulunması, büyüklerin iddia edilen (METİN2) adlı oyunu yoğun şekilde oynamaları dikkat çekti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı