Gündem Haberleri

  Musa’yı kaçırdım kafasını çarpınca kaçtım

  İkram TEKMANLI / DHA
  25.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  13 yaşındaki Musa Kang’ı öldürdükleri iddiasıyla kuzeni S.K.’den sonra, 16 yaşındaki B.E. de tutuklandı. B.E. ilk ifadesinde, “Kameradaki benim. Musa’yı hırsızlık yaptırmak amacıyla tehdit ederek o metruk binaya götürdüm, üzerine gidince düştü ve kafasını çarptı” dedi.

  ERZURUM’da 3 Kasım’da kaybolan, cesedi 9 Kasım’da Devlet Demiryolları’na ait bir binada bulunan 13 yaşındaki Musa Kang’ın güvenlik kameralarında son kez birlikte görüldüğü kapüşonlu gencin, 16 yaşındaki B.E. olduğu anlaşıldı. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan B.E., nitelikli kasten adam öldürme suçundan tutuklanarak E Tipi Cezaevi’ne gönderildi. 52 suçtan kaydı buluna B.E., Çocuk Şube Müdürlüğü’nde psikoloğa şunları anlattı:
  “Musa’yı daha önceden tanımıyorum. O gün Musa’yı okul önünde gördüm, hırsızlık yaptırmak amacıyla tehdit ederek götürdüm. Ben bağırınca Musa korkudan titremeye başladı. Üzerine gidince yere düştü ve kafasını taşa çarptı. Kafasından kan aktığını görünce kaçtım. Eğer beni bir daha cezaevine atarsanız, kendimi öldürürüm.”

  Montunda kan bulundu

  Ancak B.E. daha sonra savcıya verdiği ifadede, “Musa’yı okuldan aldım olay yerine kadar götürdüm. Hırsızlık yaptırmak için tehdit ettim. Ancak ben öldürmedim. Olay yerinde alkol alan amcasının oğlu S.K., geldi bana bağırdı. Ben de Musa’yı bırakarak kaçtım” diye konuştu.

  B.E.’nin evinde yapılan aramada, kapüşonlu mont ile siyah ayakkabılar bulundu. Montun arkasında kan izlerine rastlandı. Mont ve ayakkabılar Ankara’ya Kriminal Laboratuvarı’na gönderildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı