Gündem Haberleri

  Mursi Mısır ordusuna destek çıktı

  AA
  06.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Mısır ordusuna yönelik güçlü destek mesajları vererek, “Silahlı Kuvvetler'e yapılacak herhangi bir hakarete izin vermeyeceğim” dedi.

  Başkent Kahire'nin doğusundaki İsmailiyye'de, 2. Ordu'nun, Savunma Bakanı Mareşal Hüseyin Tantavi'nin de katıldığı toplantısında konuşan Mursi, ordudan, eleştiriler karşısında sabırlı olmasını isterken, Mısır halkını ve Silahlı Kuvvetleri hedef alan herhangi bir karalama girişimine engel olacağını vurguladı.

  Mursi, “Mısır olarak şu anda halkın ve Mısır'ın bir parçası olan ordunun iradesi ile seçimle başa gelmiş, sivil bir yönetime geçiş yapmaktayız” dedi.

  Mısır ordusunun 25 Ocak Devrimi'ndeki tutumundan övgüyle söz eden Mursi, “Devrim sırasında Silahlı Kuvvetler olarak sivil yönetime geçişi muhafaza ediyordunuz, şimdi de ediyorsunuz. Halkın güvenini kazandınız. Halk, sizin değerinizin ve devrim sırasında onların yanında yer aldığınızın farkında” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Mursi, hiçbir gücün Mısır'ın içişlerine karışmasına izin vermeyeceğinin altını çizerek, “Mısır Silahlı Kuvvetleri, dünya ülkeleriyle olan ilişkilerimizde ülkenin temel taşıdır” dedi.

  Vatanın güven ve istikrar içerinde olabilmesi Silahlı Kuvvetler'in daima hazır olması gerektiğini vurgulayan Mursi, sözlerine şöyle devam etti:

  “Mısır bu günlerde yeni bir süreçten geçmektedir. Silahlı Kuvvetler, bu süreçte halk ile tek vücut olarak ülkeyi ve ülke sınırlarını korumaya devam etmelidir.”
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı