GeriGündem Muratpaşa'ya 'Sanatçı Köyü'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muratpaşa'ya 'Sanatçı Köyü'

Antalya`daki Muratpaşa Belediyesi, "Sanatçı Köyü" kurmaya hazırlanıyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, düzenlediği basın toplantısında, Lara kıyısında kurulması planlanan "Sanatçı Köyü" için gerekli arsa tahsisinin gerçekleştiğini söyledi.

Evcilmen, Orman Bakanlığı yetkilileri ile yaptığı görüşme sonucunda, Lara`da bulunan ve daha önce müracaat ettikleri 441 dönümlük arazinin tahsisinin gerçekleştiğini bildirdi.

Tahsisi gerçekleşen araziye "Sanatçı Köyü" yapacaklarını belirten Evcilmen, bu tesiste, her türlü sanatın yapılmasına, sanatçıların konaklama ve çalışmasına imkan sağlayacak bölümlerin bulunacağını kaydetti. Evcilmen, en kısa zamanda projeyi hazırlayıp bakanlığa sunacaklarını ve bakanlığın vereceği onaydan sonra, çalışmalara hemen başlanacağını belirtti.
    Evcilmen, aynı bölgede bulunan ve daha önce Türk Cumhuriyetleri`netahsis edilen iki arazinin de, Orman Bakanlığı`nca Muratpaşa Belediyesi`ne tahsisinin gerçekleştirildiğini belirtti. 

Tarihi Kaleiçi semtinin Uzunçarşı Sokağı ile Paşacami ve İskele caddelerinde süren altyapı çalışmaları için Kültür Bakanlığı`ndan destek aldıklarını da belirten Evcilmen, buradaki çalışmaların nisan ayı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

 Evcilmen, Kaleiçi`nin diğer bölümlerindeki altyapı ve tadilat çalışmalarının da imkanlar çerçevesinde devam edeceğini bildirdi. Muratpaşa Beldesi`nin, geçen yıl yaşanan sel baskınlarından dolayıAfet Kararnamesi`ne dahil edildiğini de anlatan Evcilmen, kararnameninçıkması halinde belediyenin İller Bankası`ndan alacağı katkı payının 6ay süreyle 2.35 katsayı oranında artacağını sözlerine ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle