Gündem Haberleri

  Muradiye'de her gün 10 saat elektrik yok

  Seracettin SEÇKİN/ MURADİYE(Van), (DHA)
  14.12.2009 - 14:31 | Son Güncelleme:

  VAN'ın Muradiye İlçesi'ne elektriklerin bugünden itibaren 1 hafta süreyle günde 10 saat kesilmesine başlandı.

  Şelale Mevkii'nde yapımı devam eden elektrik santralinin Erciş arası kablo bağlantılarının yapılabilmesi nedeniyle ilçeye bir hafta boyunca elektrik kısmen kesileceği belirtildi. Hergün 06.00- 16.00'ya kadar elektriklerin kesik olması jeneratörü olmayan okullardaki öğrencilerin üşüyerek ders yapmasına neden olacak.

  TEAŞ yetkilileri, ilçede elektrik dağıtım sistemi olmadığı, bu dağıtım sisteminin Erciş'te olduğu için elektrik santralinin Muradiye Şelalesi’nden Erciş'e kadar olan mesafenin kablo bağlantısı yapılacağı belirtildi. Yetkililer, bugünden itibaren 1 hafta süreyle ilçeye 10 saat elektrik verilemeyeceğini söyledi.

  Hava sıcaklığının 1 derece dolayında olduğu Muradiye'de elektrik kesintisinin öğrencileri etkileyeceği belirtildi. Kesintilerin öğrencilerin sabah ders başı yapıp, aksam okul çıkışına denk geldiğini belirten veliler tepki gösterdi. Okullarda jeneratör olmadığı için kaloriferlerin yanmayacağını, suların akmayacağını belirten veliler, “Çocuklarımız buz gibi sınıflarda nasıl ders görecek? Isınma şansları da yok. Gerekirse çocuklarımızı 1 hafta okula göndermeyiz. Öğrencilerin devamsızlığı konusunda yetkililer gerekeni yapmalı. Yada okulları tatil etmelidir” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı