Gündem Haberleri

  Mümtaz Sevinç toprağa verildi

  A.A.
  27.01.2006 - 13:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Üsküdar'da, evinde sırtından bıçaklanarak öldürülen tiyatro sanatçısı Mümtaz Sevinç için Adana Devlet Tiyatrosu'nda tören düzenlendi. Sevinç'in cenazesi, daha sonra Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  Gece geç saatlerde THY'ye ait uçakla toprağa verilmek üzere Adana'ya getirilerek Özel Ortadoğu Hastanesi'ne kaldırılan Sevinç'in cenazesi, sabah erken saatlerde buradan alınarak Adana Devlet Tiyatrosu'na getirildi.
  Buradaki törende, Devlet Tiyatrosu Genel Müdürlüğü Başrejisörü Faruk Özerten, sanatçının özgeçmişini okudu. Oğlu Özgür, tören süresince babasının tabutunun başından ayrılmazken kızı Şirin de katılanları bir dakikalık saygı duruşuna davet etti.

  Saygı duruşunun ardından Sevinç'in cenazesi, Kabasakal Mezarlığı'na götürüldü. Sevinç'in cenazesi, kılınan namazın ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Bu sırada annesi Fatma Sevinç'in fenalık geçirdiği görüldü. Cenaze törenine, baba Azmi ile eski eşi Gülnur Sevinç, yakınları, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, bazı sanatçılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı