Gündem Haberleri

  Mumcu'dan Fazıl Say'a 25 bin YTL'lik dava

  A.A.
  25.02.2006 - 15:27 | Son Güncelleme:

  ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, sanatçı Fazıl Say'ın, kendisine “küçük hesapların adamı” diyerek kişilik haklarına hakaret ettiği ve ağır saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 25 bin YTL'lik manevi tazminat davası açtı.

  Erkan Mumcu'nun Avukatı Erden Er, konuya ilişkin manevi tazminat istemli dilekçesini, dün akşam saatlerinde Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sundu.

  Dava dilekçesinde, Say'ın özel bir televizyon kanalına verdiği röportajda, “Madımak katliamında hayatını kaybeden Şair Metin Altıok için yazılan ağıtın sahnelenmesini dönemin Kültür Bakanı Erkan Mumcu'nun engellediğini” iddia ettiği ve Mumcu için “İyi bir politikacı değil, iyi bir adam da değil, küçük hesapların adamı...” dediği belirtildi.
  Bu sözlerin kasıtlı söylendiği ve hakaret içerdiği savunulan dilekçede, Say'ın sözlerinin bazı bölümlerinde yer alan ifadelerin de gerçek dışı olduğu iddia edildi.

  Say'ın gerçek dışı ve hakaret içeren bu sözleri nedeniyle kusurlu olduğu savunulan dilekçede, bu sözlerin Mumcu'nun kişilik haklarına ağır saldırı niteliği taşıdığı öne sürülerek, 25 bin YTL'lik manevi tazminat istendi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı