Gündem Haberleri

  Mumcu: Yılmaz’a görev vermeyiz

  Esin ÇILDIR / DHA
  07.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, partisinin eski genel başkanı Mesut Yılmaz’a görev vermelerinin söz konusu olmadığını söyledi. Kaş’ta yörük şenliğinde konuşan Mumcu, Yılmaz’ın siyasete dönmek istemesiyle ilgili açıklamalarının yanlış anlaşıldığını söyledi.

  Mumcu, "Sayın Yılmaz net bir biçimde siyasetteki bundan sonraki varlığının hiçbir makam ve mevki talebine dayalı olmayacağını açıkça ifade etti. Kendisinin herhangi bir görev talep etmesi söz konusu olmadığı gibi, bir biçimde görevlendirilmesi de söz konusu değil. Kendisiyle görüşme yapıldı, ben kendisini mahkeme sonrası ’geçmiş olsun’ demek amacıyla ziyaret ettim. Bu ziyarette uzun uzun sohbet ettik, geçmişten bugüne pek çok ülke meselesini ele aldık" dedi.

  BENCE OLMAZ

  Yılmaz’ın Anavatan Partisi’ne dönmesi diye bir durumun söz konusu olmadığını da kaydeden Mumcu, "Kendisi bana, mahkeme sonrası kamuoyuna açıkladığı gibi merkezde birleşik ve yeni oluşumun mümkün olup olmadığı, güçlü bir oluşumun ortaya çıkarılıp, çıkarılamayacağı konusundaki arayışlarına devam edeceğini ifade etti. Ben kendi kişisel inisiyatif olarak, saygıyla karşıladığımı, ancak buna çok ihtimal vermediğimi, gerçekçi ve gerçekleşebilir bulmadığımı da kendisine ifade ettim" diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı