GeriGündem Mumcu: Galataport'u kurtardık, Kuşadası ve Tüpraş gitti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mumcu: Galataport'u kurtardık, Kuşadası ve Tüpraş gitti

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Galataport ihalesinin iade edileceğini, ihale yapıldığında söylediğini, ancak o zaman söylediklerinin muhalefetin bir sözü olarak algılandığını belirterek, “Galataport'u kurtardık diyebilirim, ama olan Kuşadası'na, olan Tüpraş'ın 14.7'sine oldu” dedi.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, partisinin İzmir il binasında düzenlediği toplantıda Galataport ihalesinin Özelleştirme İdaresi'ne iadesi konusunda Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'i kutladığını belirtti. Mumcu, Bakan Şener'in duyarlı tutumu sonucu konunun bu noktaya geldiğini belirtti ve mahkeme kararının hükümete “bir imdat simidi gibi” yetiştiğini söyledi. Hükümetin yargı kararına uymak için değil, kendi içinde bir çatlağa meydan vermemek için bu yönde bir karar aldığını öne süren Mumcu, şöyle konuştu:

“Hükümet bu yönde bir karar almakla, kendisini sorumluluğun büyük bir kısmından kurtarmaktadır. Tamamından kurtardığını söyleyemem, çünkü şu ana kadar devam eden hukuksuzluklar zinciri, en azından teşebbüs safhasında kalmış bile olsa bir suçu ortaya çıkarmıştır. Fakat yanlışın, zararın neresinden dönülürse kardır. Sayın Şener'i duyarlı ve namuslu tutumu dolayısıyla kutluyorum, kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Şener'in bu tutumunun, kabinedeki diğer arkadaşlarına ve tabi ki Başbakan'a örnek olmasını diliyorum. Mahkeme kararı bir imdat simidi gibi hükümetin imdadına yetişti. Hükümeti önemli bir suçtan alıkoydu. Galataport'u kurtardık diyebilirim, ama olan Kuşadası'na, olan Tüpraş'ın 14.7'sine oldu. Sürecin bundan sonraki bölümünü dikkatle izlememiz gerekiyor.”

Erkan Mumcu, bir soru üzerine erken seçim tartışmalarının Türkiye'ye yararı olmadığını söyledi. İktidar partisinin katılmadığı süreçte, bir yasanın veya seçim yasalarının çıkmasının imkanı olmadığını ifade eden Mumcu, “Dolayısıyla böyle bir meclis aritmetiğinin içinde spekülasyon yapmanın kimseye bir faydası yok, Türkiye'ye de faydası yok. Bu gibi spekülasyonlara katılmamaya özen gösteriyorum” dedi.

“AMACIMIZ TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİ KORUMAK”

Partililere de hitap eden Erkan Mumcu, Anavatan'ın amacının Türkiye'nin geleceğini korumak olduğunu bildirdi.
Geçmişin kavgalarıyla işleri olmadığını kaydeden Mumcu, şöyle devam etti:
“Bizim amaçladığımız şey, Türkiye'nin geleceğini korumak. Bütün anaların, babaların çocukları için iyi hayaller kurmasını istiyoruz. Çocuklarımızın iyi bir Türkiye'de yaşamasını istiyoruz. Biz onların dünyanın dört bir tarafında söz söyleyebilen, iş yapabilen itibar gören, ülkesinde huzurlu ve yüksek eğitim düzeyine, yüksek insani yaşama kalitesine ulaşmış insanlar olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatandaşı olmaktan iftihar eden insanlar olmasını istiyoruz.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle