Gündem Haberleri

  Mumcu: 50 yıldır söylenen yalana dikkat çektim

  Nuray BABACAN / ANKARA
  18.11.2001 - 02:02 | Son Güncelleme:

  Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik eleştirilerle dikkatleri üzerine çeken ANAP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Mumcu, ‘‘Kimseyi şahsen incitmek istemediğini’’ belirterek, ‘‘Ben 50 yıldan beri dile getirilen bir toplumsal yalana dikkat çekmek istedim’’ dedi.

  Mumcu, Ankara'yı karıştıran konuşmasında ‘‘Kalkınmayı köyden başlatacağım diyen bir Başbakan'ın, bırakın 21'inci yüzyılınbaşbakanı olmayı, bırakın 20'inci yüzyılı anlamış olmayı, 19'uncu yüzyılı bile anlamamış olduğu aşikardır’’ demişti.

  Siyasi eleştirilerin kriz yaratacağı korkusundan kurtulmak gerektiğini kaydeden Mumcu, Başbakan Ecevit'in grup toplantısında Köy Hizmetlerinin yeniden yapılandırılması konusundaki ‘‘İçime sindiremedim’’ sözüne dikkat çekti. Koalisyon ortağı olmalarına rağmen farklı partiler olduklarını anlatan Mumcu, şunları söyledi:

  ‘‘50 yıldan beri bu ülkeye birşey getirmeyen siyaset anlayışını eleştirmek, bu ülkeye birşey kaybettirmez. Ben kimseyi şahsen incitmek istemedim. Ben kalkınmanın temelinin köyler olduğu konusundaki bir toplumsal yalana dikkat çekmek istedim. Yerine getirilmeyen sözlerle topluma zaman kaybettirilmemesi gerektiğini söyledim. İnandırıcı ve doğru konuşmak gerekmektedir. Nezakete aykırı bir tavır içinde olsaydım, içtenlikle özür dilerdim. Ben Başbakan'ın ne becerisi, ne de yaşıyla ilgili bir eleştiride bulundum. Tam aksine bir kişiyi değil, 50 yıldan beri bu tür politikalarla zaman kaybettirilmesini eleştirdim. Bunun RP'nin adil düzeninden ne farkı var?’’

  Mumcu,
  ANAP içinden çıkışına ilişkin, ‘‘Yılmaz'a karşı muhalefet hareketini başlatmak için böyle davranıyor’’ yönünde yapılan yorumlar hatırlatıldığında da, ‘‘Bu tür yorumlara güler geçerim’’ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı