Gündem Haberleri

  Multi Turkmall: Türkiye’ye 3 milyar Euro yatırdık

  Hürriyet Haber
  30.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tamamladığı yatırımlara Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni de ekleyen Multi Turkmall’ın CEO’su Levent Eyüboğlu, bugüne kadarki yatırımlarının 3 milyar Euro’yu bulduğunu söyledi.

  Bunu artırmak için çalışmaların sürdüğünü belirten Eyüboğlu, başka ülkelere gitmesi planlanan ekstra yatırımları da Türkiye’ye çekmek istediklerini vurguladı.

  MERKEZİ Hollanda’da bulunan Avrupa’nın en büyük proje geliştime ve yatırım firması Multi Development ve Türk şirketi Turkmall’un ortaklığı ile kurulan Multi Turkmall, "Forum" zincirine Mersin’i de ekledi. Multi Turkmall’ın CEO’su Levent Eyüboğlu, Türkiye’ye yaptıkları yatırımların 3 milyar Euro’yu bulduğunu belirtirken, bunu artırmak için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Turkmall’un Türkiye’de açtığı alışveriş merkezleri arasında M1 Adana, M1 Antep, M1 Konya, M1 Kartal, İstanbul Nautilus, Ankara Bilkent, Maltepe Carefour, MKM Akatlar gibi projeler yer alan Multi Turkmall, Türkiye’nin pek çok değişik şehrinde Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi açma çalışmalarını sürdürüyor.

  EKSTRA YATIRIMLAR: Akdeniz bölgesinin en büyük projesi olarak Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın atılımıyla açıldı. Multi Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel, Multi Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Hans van Veggel’in de bulunduğu açılışta konuşan CEO Levent Eyüboğlu, yeni yatırımlara devam edeceklerini vurguladı. 66 bin metre kare alanda 180 milyon Euro yatırımla yaptırılan Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile birlikte, Türkiye’de yaptıkları yatırımların tutarının 3 milyar Euro’yu bulduğunu belirten Eyüboğlu, "Yönetim kurulumuzun desteği ve onayıyla yatırımları daha da büyütmek ve başka ülkelere gitmesi planlanan ekstra yatırımları ülkemize çekmek için çalışıyoruz. Bunu şu ana kadar başardık ve başarmaya devam edeceğiz" dedi.

  FORUM ZİNCİRİ: Alışveriş merkezlerinin hem kent ekonomisine önemli faydalar sağladığını, hem de ticari potansiyeli artırdığını söyleyen Eyüboğlu, içerisindeki iş yerlerinin yatırımı ile 250 milyon Euro’yu bulan Mersin Forum’un, yaklaşık 2 bin 500 kişiye istihdam yarattığını anlatan Eyüboğlu, merkezin kentin turistik ve ticari potansiyelini

  artıracağını kaydetti. Multi Turkmall, Ekim 2006’da İzmir Bornova’da açtığı, ardından Mersin’i devreye soktuğu Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezlerinin sayısını artırmayı planlıyor. Multi Turkmall pek çok ilde devam eden yatırımlarla İstanbul, Ankara, Kayseri, Antalya, Trabzon ve Aydın’ı da kapsayan bir Forum zincirinin oluşturulmasına çalışıyor. Halen inşaası devam eden ve İstanbul Otogar’ın tam karşısındaki Forum TEM Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin de Türkiye’nin en büyük alış veriş merkezi olacağı belirtiliyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı