Gündem Haberleri

  Mülkiye'nin geleneksel kutlaması 'İnek Bayramı'nda yeni gelişme

  Hürriyet Haber
  03.05.2017 - 14:58 | Son Güncelleme:

  Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerinin 80 yıldır düzenlediği İnek Bayramı’nın Ankara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yasaklanmasında yeni bir gelişme yaşandı.

  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde (Mülkiye) 80 yıldır her mayıs ayının ilk haftası kutlanan 'İnek Bayramı' etkinliği yasaklandı. 

  Dünden beri sosyal medyada pek çok hesaptan bu kutlamanın yasaklanması gerektiğine dair tweetler ve mesajlar atılmıştı. İnek Bayramı'na neden izin verilmediğine dair ise resmi yetkililerden henüz bir açıklama yapılmadı.

  MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ'NDEN YENİ AÇIKLAMA

  Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanı Erdal Eren, yasak kararına ilişkin Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kadir Gürdal’la görüştü. Gürdal, öğrencilerle toplantı halinde olduğunu belirterek İnek Bayramı etkinliklerinin yapılabileceğini söyledi. Öğrencilerin İnek Bayramı ile ilgili yapılacak etkinlikleri planlamaya devam ettiğini bildiren Gürdal, Rektörlükle tekrar görüşeceğini belirtti.

  Öğrencilerin İnek Bayramı etkinliklerini yapma kararı alması durumunda SBF-Mülkiye mezunları da Bayram etkinliklerine katılabilecek.

  Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanı Erdal Eren öğrencilerin kararı dışında bir kararı tanımayacaklarını söyledi.

   

  Mülkiyenin geleneksel kutlaması İnek Bayramında yeni gelişme

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı