Gündem Haberleri

  Mükremin Amerika’da

  Hürriyet Haber
  16.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ‘MÜKREMİN Abi’ tiplemesiyle ünlenen komedyen Yılmaz Erdoğan, Ağustos ayında, senaryosunu kendi yazdığı bir filmde başrol oynayacağını açıkladı.

  ‘Mayfest 2000’ festivali kapsamında New York'ta bulunan Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında, Ömer Faruk Solak yönetiminde yapılacak olan filmin 1974 yılında Hakkari'de geçen bir olayın hikayesi olduğunu, filmin ‘hüzünlü bir komedi’ olacağını belirtti.

  Chicago ve Los Angeles'tan sonra New York'ta sahneye çıkan Yılmaz Erdoğan, ABD'deki Türk izleyicilerini, Avrupa'dakilere oranla daha ilgili gördüğünü söyledi.

  Kendisinin yazarak başrolünü oynadığı ‘Bir Demet Tiyatro’ için 26 bölümlük yeni bir anlaşma yaptıklarını açıklayan Erdoğan, ‘kaset yapması için kendisine her saat başı bir öneri geldiğini’ ifade ettikten sonra, Beyaz yaptı, 300 bin sattı. Demek talep varmış. Ama ben yapmam’ şeklinde konuştu.

  Yazdığı şiirlerin sevgililer tarafından birbirlerine gönderilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Erdoğan, Hollywood'a gitme projelerine de değindi ve ‘doğum yeri olan Hakkari’den İstanbul'a gelmenin, İstanbul'dan Hollywood'a gitmekten çok daha zor olduğunu' savundu. Erdoğan, son Los Angeles turnesi sırasında Hollywood'a da gittiğini belirterek, ‘Aslında bu sözümü de yerine getirmiş oldum’ esprisini yaptı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı