Gündem Haberleri

  Müjde! Sıcaklar gidiyor

  Hürriyet Haber
  14.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye'yi bunaltan ve mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklığı, hafta sonuna kadar mevsim normaline dönecek. İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde ise yağışlar bekleniyor.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde, hava sıcaklığı, kuzey rüzgarları nedeniyle düşecek.

  SAĞANAK YAĞIŞ

  Bu bölgelerde hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte yağışlar da başlayacak. İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde bugünden itibaren yer yer sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar hafta sonuna kadar sürecek.

  Akdeniz, Ege ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde, mevsim normalleri üzerinde görülen ve tatilcilere sıkıntılı günler yaşatan hava sıcaklıklarının da, hafta sonuna kadar mevsim normallerine döneceği öğrenildi.

  Bu arada, hafta sonuna kadar etkisini sürdürecek olan sıcaklar, yurdun büyük bölümünde dün de etkili oldu. Batı bölglerimizde hava sıcaklığı biraz olsun mevsim normallerine yaklaşırken, başta Güneydoğu olmak üzere bir çok bölgede halk kavurucu sıcakta yine nefes almakta güçlük çekti.

  DİYARBAKIR 45 DERECE

  Diyarbakır'da hava sıcaklığı 45 dereceyi buldu. Aşırı sıcak nedeniyle özellikle öğlen saatlerinde kentin caddeleri boşaldı. Dışarı çıkmak zorunda kalanlar ise şemsiye ile güneşten korunmaya çalıştı. Bunaltıcı sıcak nedeniyle parkların bile boş olduğu kentte, sıra bekleyen taksiciler araçlarının bağajını açıp içinde bağdaş kurarak serinlemeye çalıştı.

  Hava sıcaklığının 45 dereceye ulaştığı Gaziantep'te, asfalt üstünde yumurta pişirenlere rastlanırken, rahatsızlanarak hastanelere başvuranların sayısı arttı. Kalp krizinden ölümlerde aşırı sıcakların da etkili olduğunu belirten uzmanlar, halkı salgın hastalıklara karşı da dikkatli olmaya çağırdı. İshal ve dizanteri gibi bulaşıcı hastalıkların büyük artış gösterdiği kentte hastaneler alarma geçti. Çocuk Hastanesi'nde, 2- 3 çocuk bir yatakta yatıyor. Gaziantep Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Kureyş Bozkurt, hastanenin intaniye servisine başvuranların sayısında artış olduğunu açıkladı.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı