Gündem Haberleri

  Muhtar çılgına döndü

  Mehmet KAYMAK/ADANA, (DHA)
  29.05.2011 - 13:14 | Son Güncelleme:

  Adana’da kentin kuzey batısına sabah saatlerinde doluyla karışık yağan yağmur hayatı felç etti. Yollar ve sokaklarda nehir haline dönerken ev ve işyerlerini su bastı.

   ADANA SOKAKLARI NEHRE DÖNDÜ / FOTO GALERİ

  Sat 09.00’da başlayan ve yaklaşık yarım saat süren yağış sonucu cadde ve sokaklar bir anda nehre döndü. Huzurevleri, Tellidere ve Pınar mahallesinde yaklaşık 20 kadar ev ve işyerini su bastı. İtfaiye ekiplerinden yardım isteyen vatandaşlar, sokaklardaki suyun çekilmesinin ardından ev ve işyerlerindeki suyu tahliye etmeye çalıştı.

  MUHTAR ÇILGINA DÖNDÜ

  Vatandaşlara yardım etmek için uğraş veren Pınar Mahalle Muhtarı Saniye Çelik, yaşadıkları karşısında çılgına döndü. Her yağışta aynı manzarayla karşılaştıklarını belirten Çelik, "Dağ başı mı burası ya? Şehir diyoruz, Adana’nın içi, çağdaş şehir diyoruz. Oy toplamaya geliyorlar. Ben utanıyorum. Bu işi yapmayanların adına ben utanıyorum. Bizi insan yerine koymayanların yerine ben utanıyorum. Yazıklar olsun" diyle tepki gösterdi.

  Sel baskınlarının bölgedeki alt yapının düzgün yapılmamasından kaynaklandığını belirten muhtar Çelik, "50 yıl önce çözülmesi gereken bir problem bu. Her büyük yağmurda aynı şeyi yaşıyoruz. Bir insanın oy istemesi için bu halka hizmet vermesi lazım. Vatandaşa bir şey vermeyeceksin, sonra ’Oy ver’ diyeceksin, var mı böyle bir şey. Vergimizi veriyorsak niye bize hizmet olarak dönmüyor. Yazıklar olsun ya. Yazın tozun toprağın içerisinde boğuluyoruz, kışın yağmur suyunun içinde kalıyoruz. Yeter artık" diye konuştu.

  Şiddetli yağış, Yumurtalık iyçesinde de etkili oldu. Sel sularına kapılan kedi ve köpekler telef oldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı