Gündem Haberleri

  Muhasebeciyi şoke eden hırsızlık

  Hüseyin TÜCCAR - Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA, (DHA)
  12.02.2011 - 12:01 | Son Güncelleme:

  BURSA’da banka önünde bekleyen 1’i kadın 2 kişi, para çektiklerini gördükleri 48 yaşındaki Cem Atsüren’in banka önüne park ettiği otomobilin lastiklerinin havasını indirdi.

  Çektiği 15 bin dolar ve 10 bin lirayı otomobilin arka koltuğuna koyan Atsüren’i takip eden 2 kişi lastiği değiştirmek için aracını akaryakıt istasyonuna çektiği sırada içinde parayı koyduğu çantasını alarak kaçtı. Hırsızlık güvenlik kamerası ile görüntülenirken çalınan paralardan hırsızların kaçarken düşürdüğü 5 bin lira bulundu.

  Merkez Osmangazi İlçesi Panayır Mahallesi’ndeki bulunan bir tekstil fabrikasının muhasebe müdürü Cem Atsüren işçilerin maaşlarını dağıtmak için Yalova Yolu üzerinde bulunan bir bankadan çektiği parayı bir çantaya koyarak otomobilin arka koltuğuna bıraktı. O sırada bankada müşteri gibi bekleyen 1i kadın 2 kişi, Atsüren’in işciler için para çekeceğini öğrenince hemen park ettiği otomobilin arka sağ lastiğinin havasını indirdi. Çektiği para ve dövizi çantaya koyan Atsüren, bunu otomobilin arka koltuğuna koyarak fabrikasına gitmek üzere yola çıktı.

  Anak otomobilin arka lastiğinin havasının indiğini fark eden Atsüren 500 metre uzaklıktaki akaryakıt istasyonuna gidip lastiği değiştirmek istedi. Bu sırada kendisini takip eden şüphelilerden kadın, adres sormak için Cem Atsüren’in yanına giderken erkek arkadaşı otomobilin arka koltuğundaki para dolu çantayı alarak kaçtı.

  Olay, lastik tamiri bittikten sonra otomobile binmek isteyen muhasebe müdürünün çantanın yerinde olmadığını görmesiyle ortaya çıktı. Akaryakıt istasyonundaki güvenlik kamerasının görüntülerine bakan görevliler ve Cem Atsüren, çantanın nasıl çalındığını izledi. Çevrede arama yapan Cem Atsüren, şüphelilerin kaçarken açılan çantadan düşen 5 bin lirayı buldu.

  Soruşturmayı zürdüren polis, parmak izini aldığı şüphelilerin kimliğini araştırıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı