GeriGündem Muharrem İnce Nevşehir'de konuştu! ‘Bir tweetimi almışlar…’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  20
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muharrem İnce Nevşehir'de konuştu! ‘Bir tweetimi almışlar…’

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Nevşehir'de miting yaptı. İnce, "Yıl 2013 Aziz Yıldırım FETÖ'ye karşı mücadele ediyor. Ben de Aziz Yıldırım'a başarılar dilerim yazmışım. O tweeti alıyor şimdi atmışım gibi Ali Koç'u desteklemiyor Aziz Yıldırım'ı destekliyor yazıyor. Bunlar kötü insan. Sınırları yok" dedi. İnce, Adıyaman’daki mitingine de Adıyaman türküsü söyleyerek başladı.

İşte İnce'nin açıklamalarından satır başları:

Devlete bir ince ayar lazım. Gandhi önce seni önemsemezler sonra sana gülerler sonra seni kıskanırlar en sonunda sana yenilirler diyor. Olacağı bu. 24 Haziran akşamı kim komik bu millet gösterecek.

Erdoğan geçen benim aleyhimde konuşuyor. Eleştirecek itirazım yok. Masanın birinde bir general oturuyor. Partililer alkışlıyor bu general de alkışlıyor. Ben Cerrahpaşa Tıp Fakültesi dekanını ziyaret ettim diye adamcağızı görevden aldım. Disiplin kanunu o faaliyeti yasaklıyor. Siyasete katılırsa ihraç edilir diyor kanun. Sayın Erdoğan o generali ihraç edecek misin? 30 Ağustos'ta emekli edeceğim ilk general o general. Senin apoletlerini sökmezsem Muharrem İnce değilim. Siz siyasi partilerin değil Türk milletinin askerisiniz. Devlet yok oluyor.

"NEDEN 16 YILDA VERMEDİN?"

Diplomayı ben istemiyorum Anayasa istiyor. Göster. Meydanlara gelip aleyhimde konuşuyorsun ben 'Kavga etmeyelim' diyorum. Geleceği konuşalım, mazotu konuşalım. Asgari ücret 2 bin 200 olacak. Polislere, din görevlilerine öğretmenlere 3 bin 600'ü vereceğiz. Geçen baktım ben söyledikten sonra söylüyor. Neden 16 yılda vermedin 3 bin 600'ü. Şu anda KHK çıkar var. vermiyor.

Tarım çökmüş, emekli geçinemiyor sana geldi mi Saray yapıyorsun. Ankara'daki saray 1150 oda. Bir de Marmaris'e yazlık yapıyor, 300 oda. Cumhurbaşkanlığı bütçesi 25 kat arttı. Senin maaşın bırak 25 katı 2 kat arttı mı?

"BUNLAR ZAVALLI"

Geçenlerde Samsun'daydım. Sahneye gençler bir bisiklet getirdiler bindim. Bir baktım bir cami resmi almışlar içine benim bisikletli fotoğrafımı koymuşlar. Sanki camide bisiklete biniyorum. Oğlumun düğününde zeybek oynadığım resmimi almışlar caminin içine koymuşlar. Bunlar zavallı. Nelerden medet umuyorlar. Bitti bitti. Herhalde montaj yöntemlerini FETÖ'den öğrendiler. 16 senedir oradasın git millet istemiyor. Zorla mı kalacaksın?

"BUNLAR KÖTÜ İNSAN"

Yıl 2013 Aziz Yıldırım FETÖ'ye karşı mücadele ediyor. Ben de Aziz Yıldırım'a başarılar dilerim yazmışım. O tweeti alıyor şimdi atmışım gibi Ali Koç'u desteklemiyor Aziz Yıldırım'ı destekliyor yazıyor. Bunlar kötü insan. Sınırları yok.

Demirden köprü yapmak kolay iş ben gönüllere köprü kuruyorum. İnsanları ayırmıyorum. 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım diyorum. Ben de Erdoğan'a soruyorum. Bayramda köprülerin ücretsiz olanı var ücretli olanı var. Demirel'in yaptığı köprüden ücretsiz Erdoğan'ın yaptığı köprüden ücretli geçiyorsun. Erdoğan'ın yaptığı köprüden 114 liraya geçiyorsun. Demirel'in yaptığı köprüden ücretli geçersen 11 lira ödüyorsun.

İNCE ADIYAMAN MİTİNGİNDE KONUŞTU

İnce, Adıyaman’daki mitingine de Adıyaman türküsü söyleyerek başladı. Meydanda AK Parti ile ilgili görüntüler izlettirirken yuh seslerini susturan İnce, şunları söyledi:

“Sen şehir hastanelerinden anlar mısın diyor. Bay ekonomist, diploması olmayan bay ekonomist. Kamu İhale Kanununa göre yaptığında yatak başına 250 bin liraya yapıyorsun, peki Kamu İhale Kanununa uymadığında niye 900 bin liraya yaptırıyorsun? Niye soyduruyorsun milletin bütçesini? ‘Hızlı tren projesini iptal edeceksin’ diyor. Sayın Erdoğan hızlı tren projesini iptal edeceğimi sana kim söylemişse yalan söylemiş. Ben diyorum ki önce çevrendeki yalancılardan kurtul. Dediğim şeyleri ya çarpıtıyor, ya anlamıyor. Bir kere danışmanlarını değiştir. ‘Komik adam’ demiş benim için. Komik olmakla gülümsemek arasında bir küçük çizgi vardır, onu anlayabilmek için ince bir zekaya ihtiyaç vardır. Önümüzdeki günlerde ince bir ayar daha vereceğim. Çünkü devlet yönetimi incelik ister.

YANINA EMİR ERİ OL

Diyor ki, ‘Generalin iftara katılmasından niye rahatsız oluyorsun.’ Onun laflarıyla söyleyeyim, Erdoğan dürüst ol dürüst. İftara katılmasından rahatsız değilim. Mübarek Ramazan günü yalan söyleme. Ordu mensuplarını uyarıyorum. Balkanların nasıl kaybedildiğini bilin. Ordu ne zaman siyasete girdi, Balkanlar kaybedildi. Erdoğan emekli Cumhurbaşkanı olacağına göre istiyorsa onun yanında emir eri olabilir. O generale sesleniyorum, sen milletin generalisin milletin. Çok meraklıysanız üniformanızı çıkarırsınız meydanlara gelirsiniz.

BUNLARIN YATACAK YERİ YOK

Benim çocukluğum tütün tarlalarında geçti. Sabah 4’te kalkardık, at arabasını koşardım, kırmaya giderdik. Sabah 09.00 gibi o eller zifir olur. Sonra başlardık onları dizmeye. Kendi topraklarımızda ekilen tütünü bile kaçak yaptı bunlar. Sen Türk tütününü yasaklıyorsun, ama Amerikan tütünü serbest. Bunların 1200 odalı sarayı var ama bunların yatacak yeri yok. Bu tütün paralarıyla okudum ben. Amerikan tütün şirketlerine benim insanlarımı sattılar bunlar, sattılar.  sattılar. Çocuğun donundan yüzde 18 KDV alan bir hükümetten adam olmaz. Muharrem İnce’nin sözü şu; bakabileceğiniz kadar çocuk yapın, ama yüzde 18’i düşürmek benim boynumun borcu olsun.”

SON 24 SAATTE NE OLDU?

Son 24 saatte ne oldu? (02.06.2018) – 2İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle