Gündem Haberleri

  Muhalefet mantığıyla patinaja devam ederiz

  Selçuk YAŞAR/İSTANBUL
  13.02.2011 - 00:50 | Son Güncelleme:

  Gümüşhaneliler, Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda, Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93’üncü yılı kutlama töreninde biraraya geldi.

  İstanbul Gümüşhane Dernekleri Federasyonu (GÜDEF) tarafından dün düzenlenen geceye, Başbakan Tayyip Erdoğan da katıldı.
  AK Parti’nin kurulduğu dönemde Genel Başkan olarak Gümüşhane’ye yaptığı ilk ziyaretin kendisinde unutulmaz hatıralar bıraktığını belirten Başbakan Erdoğan, gece yarısı otobüsle Gümüşhane’den Trabzon’a giderken, güzergahları üzerinde Gümüşhaneli kadınların kendilerini karşıladığını belirterek, “Daha partimizi kurduğumuz ilk günlerde şahit olduğumuz bu sahne Türkiye’nin bizden ne beklediğini, ne bulduğunu ya da umduğunu anlamamız noktasında son derece teşvik edici oldu. Biz bu hareketin işte yol kenarlarında oğlunu bekler gibi bekleyen teyzelerin, ninelerin, yoksul köylülerin, gözlerinden umut fışkıran çocukların, hayır duaları üzerine kurulduğunu hatırımızdan çıkarmadık” diye konuştu.
  Acelemiz var beyler
  Türkiye’de seçimleri ve sandıktan çıkan sonuçları bir türlü anlamak istemeyenlerin Tunus ve Mısır’daki olayları da anlamak ve kavramak istemediklerini belirten Erdoğan, şunları söyledi: “Halkı anarşiye çağıran yaklaşımlar, muhalefetin demokrasiye bakışını da bir kez daha ortaya koymuştur. Meclis kürsüsüne çıkan muhalefet milletvekilleri ‘Ne aceleniz var, gecenin bu saatine kadar niye çalışıyoruz’ diyorlar. Bizim acelemiz var beyler. Biz bu ana muhalefetin mantığıyla gidersek muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkamayız, patinaja devam ederiz.” Törene Başbakan Erdoğan’ın yanısıra İstanbul Milletvekili Güldal Akşit, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu Başkanı Vahit Olgun katıldı. Yöresel sanatçıların konser verdiği ve halk oyunlarının sergilendiği kutlama töreni, İbrahim Tatlıses’in konseri ile sona erdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı