GeriGündem Muğla'nın yeni Emniyet Müdürü görevine başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muğla'nın yeni Emniyet Müdürü görevine başladı

MUĞLA İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Körpe'nin yaş haddinden emekli olmasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan son ‘Emniyet Müdürleri Kararnamesi’ ile Muğla'ya atanan Kadir Ay, kent merkezine gelerek görev başı yaptı.

Öğle saatlerine Muğla İl Emniyet Müdürlüğü binasına eşi Birgül Ay ile birlikte gelen Kadir Ay, ilk olarak kendisini karşılayan tören mangasını selamladı, ardından Emniyet Müdür yardımcıları ile tanıştı. Kadir Ay daha sonra eşi Birgül Ay ile makam odasına geçerek koltuğunda gazetecilere poz verdi. Gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Kadir Ay, “Bugün itibari ile görevime başladım. Muğla Valimiz ile bir görüşme yapacağım. Daha sonra gerekli açıklamayı yapacağız” demekle yetindi.

Kadir Ay, 1961 yılında Adana Ceyhan'da doğdu. 1981 yılında Ankara Polis Koleji, 1985 yılında da polis akademisinden mezun oldu. Komiser olarak İzmir'de göreve başladı. 1988- 1989 yıllarında İçişleri Bakanlığı’nca ABD’nin Teksas eyaletine gönderildi. 1990- 1992 yıllarında Dışişleri Bakanlığı’nda görev yaptı. Çok sayıda uluslararası düzeyde çalışmaya katıldı. AB sürecindeki projelerde 6 yıl boyunca aktif görev aldı. Irak krizi döneminde Başbakanlık Kriz Merkezinde görev yaptı. ABD Wisconsin Üniversitesi ve Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen Acil Durum Yönetimi'ne katıldı. İtalya'da Uluslararası İnsani Hukuk Enstitüsü'nde eğitim aldı. Ay, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü AB Projeler Müdürü ve polis kayak milli takım antrenörlüğü görevlerini yürütürken Muğla'ya atandı. Evli ve bir çocuk babası Kadir Ay, İngilizce biliyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle