Gündem Haberleri

  Muğla'da evrakta sahtecilik ve zimmet iddiası

  A.A
  09.09.2014 - 11:25 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Milas ilçesinde adliyede görev yapan üç kişi, zimmete para geçirme, resmi evrakta sahtecilik ve hırsızlık iddialarıyla tutuklandı.

  Milas Cumhuriyet Başsavcısının imzasını taklit ederek, bu yolla eski bilirkişi raporlarını yeni gibi düzenleyip yaklaşık 4 milyon lira ücret tahsil ettiği ileri sürülen başsavcılık makam şoförü F.B. gözaltına alındı.
  Milas Cumhuriyet Başsavcılığı görevlileri, adli emanette çeşitli suçlardan elde edilen bir kilograma yakın altını da kontrol etti. Kontrollerde altınların sahteleriyle değiştirildiği belirlendi. Açılan soruşturma kapsamında adliye katiplerinden M.C.U, "hırsızlık" ve "zimmete para geçirme" iddialarıyla yakalandı.

  Aynı soruşturmada, yargı giderlerinin tahsil edildiği birimde de inceleme yapıldı. İncelemede gelirlerde açık bulunduğunun belirlenmesi üzerine adliye katiplerinden A.T. "zimmete para geçirme" ve "evrakta sahtecilik" suçlamasıyla gözaltına alındı.

  İfade işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edilen zanlılar, tutuklandı.
  Öte yandan, Milas Cumhuriyet Başsavcılığınca, mahkemeler için yargı geliri tahsilatı yapan vezneler geçici süreliğine kapatıldı.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı