GeriGündem Muğla'da Başbakan öncesi 'etek boyu' tartışması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  35
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muğla'da Başbakan öncesi 'etek boyu' tartışması

Muğla'da Başbakan öncesi 'etek boyu' tartışması
refid:25247816 ilişkili resim dosyası

Başbakan'ın Muğla ziyareti öncesi etek boyunun uzatıldığı iddia edilen epilasyon merkezi afişi tamamen kaldırıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla ziyareti öncesinde, bir epilasyon merkezinin billboardlardaki reklam afişinde yer alan mankenin etek boyunun uzatıldığı iddia edilmişti. Afişleri astıran epilasyon merkezi yetkilileri, mankenin etek boyunu kendi istekleri ile haziran ayında uzattıklarını söyleyip, Başbakan’ın gelişiyle ilgisi olmadığını belirtmişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla ve ilçelerindeki programı için kentteki tüm toplantı ve gösteri yürüyüşlerine yasaklama getirildi. Kamu güvenliği için getirilen bu yasaklar bunlarla sınırlı kalmadı. Kent merkezindeki bazı billboardlar kaldırılırken Muğlaspor maçı da ertelendi. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada provokatif kanuna aykırı eylemlerin önüne geçilmesi ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cumartesi ve pazar günleri Muğla il merkezi ile Fethiye ve Milas ilçelerinde yapacağı toplu açılış törenleri öncesinde il genelinde tüm toplantı, gösteri, çadır kurma, toplu ulaşım gibi etkinliklere sınırlama getirildiği duyuruldu.

ETEK BOYU TARTIŞMASI

Muğla’daki bir epilasyon merkezinin kentteki iki billboarda astığı reklam afişleri de Başbakan’ın gelişi öncesinde yerel basında gündeme getirildi, afişteki mankenin etek boyunun uzatıldığı iddia edildi. Afişleri astıran epilasyon merkezinin yetkilisi Gülay Kirpi, afişlerin Muğla’da otogar, üniversite ve Kipa AVM girişindeki üç billboarda geçen haziran ayından bu yana dönüşümlü olarak asıldığını söyledi. Gülay Kirpi, "Afişlerin etek boyu başlangıçta kısaydı. Ancak, kendi isteğimizle geçen Haziran ayında uzatılmış etek boyuyla olan afişleri astık. Bir reklem şirketiyle bir yıllık anlaşmamız var. O zamana kadar afişlerimiiz asılı kalmaya devam edecek. Afişlerdeki etek boyunun uzatılmasının Başbakan’ın Muğla’ya gelişiyle hiçbir ilgisi yok" dedi.

O AFİŞ KALDIRILDI

Afiş tartışmasında akşam saatlerinde yeni bir gelişme yaşandı. Afişte yer alan ve etek boyu uzatıldığı ileri sürülen mankenli afiş, dün akşam saatlerinde tamamen kaldırıldı. Afişin neden kaldırıldığı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Epilasyon merkezinin reklamındaki mankenin etek boyu böyle uzatılmıştı:

Muğlada Başbakan öncesi etek boyu tartışması

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle