Gündem Haberleri

  Muğla'da 21 çete zanlısı gözaltına alındı

  A.A
  11.08.2006 - 10:50 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Ula ilçesinde bir vatandaşın evine girerek paralarını gasp ettikleri iddia edilen zanlılar ile aynı çeteye mensup oldukları tespit edilen toplam 21 kişi Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen “Örümcek” operasyonu ile yakalanarak gözaltına alındı.

  Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesinde hırsızlık amacı ile bir eve giren 3 kişi, ev sahibi L.G'yi bıçakla tehdit ederek 10 bin YTL para ile değerli eşyayı gasp etti.

  L.G'nin olayı jandarmaya bildirmesinin ardından sürdürülen çalışmalarda olaya karıştığı iddia edilen zanlılar tespit edildi ve yakın takibe alındı.

  Yapılan takipte zanlıların çeşitli hırsızlık olaylarından sabıkalı kişiler tarafından kurulan “Akyaka Çetesi” ile bağlantısı bulunduğu da tespit edildi.

  AYNI EVE İKİNCİ KEZ GİTTİLER

  Çete elemanlarından 7 kişi bir süre sonra L.G. isimli vatandaşın evine tekrar girerek zorla 18 bin YTL ve L.G'ye ait cep telefonunu gasp etti. Zanlılar, evden çıktıkları sırada jandarma tarafından yakalandı.

  Zanlıların alınan ilk ifadelerinde diğer çete elemanlarının Muğla'da bir evde kaldığı bilgisine ulaşılması üzerine, düzenlenen ”Örümcek” operasyonu ile aynı evde kaldıkları tespit edilen 10 kişiyi daha yakalayarak göz altına aldı.
  Zanlıların alınan ifadelerinde çete ile bağlantısı bulunduğu tespit edilen 4 kişinin de yakalanması ile gözaltına alınan zanlıların sayısı 21'e çıktı.

  Zanlılarla birlikte çok sayıda kesici alet ile L.G'den zorla alınan 18 bin YTL ve cep telefonu da ele geçirildi.

  SUÇ DOSYALARI KABARIK

  Operasyon kapsamında yakalanan zanlıların Muğla'daki çok sayıdaki hırsızlık olayı ile bağlantısının bulunduğu ve bazı zanlıların ise 15 ila 20 arasında değişen hırsızlık suçundan bir süre cezaevinde yattığı tespit edildi.

  Jandarma tarafından ifadeleri alınan 21 zanlı daha sonra adli makamlara sevk edilecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı