Gündem Haberleri

  Muğla'da 2 terörist yakalandı

  DHA
  03.08.2006 - 19:45 | Son Güncelleme:

  İlk görüldüklerinde sırt çantalı 5 kişi olan grubun diğer elemanlarının da yakalanması için bölgede operasyonlar gizlilik içerisinde sürdürülüyor.

  Bölgede Muğla'dan gelen güvenlik güçleri dışında, Denizli Emniyet Müdürlüğü istihbarat birimleri, Aydın Bölge Jandarma Komutanlığı Komando Tugayı timleri, Denizli İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri ve Ankara'dan gelen istihbarat görevlilerinin operasyonlara katıldığı bildirildi. Bölgede ortaya çıkan terörist grubun birkaç aydır kırsal kesimde dolaştığı ve Kale İlçesi'nin tamamında yapılan uyuşturucu ve hint keneviri operasyonu sırasında Demirciler-Alanyurt köyleri bölgesinde tesadüfen görüldükleri öğrenildi.

  Yetkililer, Denizli ve Muğla'nın terörist eylemlere açık hassas 12 il arasında bulunduğunu, bunun için de bölgede sık sık operasyonlar yapıldığını kaydetti. İlk görüldüklerinde sırt çantalı 5 kişilik bir grup olan teröristlerin, dönem dönem ikiye ayrıldığı, daha sonra birleştikleri ve ortak hareket ettikleri belirlendi. İlçede hareketliliğin 15-20 gün önce başladığını söyleyen Kale Cumhuriyet Savcısı Cafer Teyyar Alper, “Gizlilik derecesi yüksek üst düzey bir operasyon sürdürülüyor. Bu konuda açıklama yapamam” dedi.

  Muğla-Denizli Karayolu'ndaki orman arazide yakalanan ve PKK'lı olduğu öğrenilen iki teröristin, DHKP-C'li oldukları iddiaları da yayıldı. 1998 yılının Kasım ayı sonu ve Aralık ayı başında aynı bölgeye yakın Tavas'ın Nikfer İlçesi, Muğla Karayolu bölgesinde yapılan operasyonlarda da iki DHKP-C'li terörist ölü olarak ele geçirilmiş, 6 terörist yakalanmış ve bölgede 10 gün boyunca çatışmalar yaşanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı