Gündem Haberleri

  Muğla'da 2 terörist yakalandı

  A.A
  02.08.2006 - 14:19 | Son Güncelleme:

  Muğla Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği “Şafak” operasyonu kapsamında yasadışı terör örgütü mensubu 2 kişi silah ve teçhizatları ile birlikte yakalandı. Operasyonda özel donanımlı polis ve jandarma özel harekat timleri de görev yaptı.

  Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı istihbarat çalışmalarında, yasadışı terör örgütü mensubu 2 kişinin Muğla-Denizli karayolunda bulunan dağlık ve ormanlık arazide bulunduğu tespit edildi.

  Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte ortaklaşa düzenlenen operasyonda yasadışı terör örgütü mensubu 2 kişi silah teçhizatları ile birlikte yakalandı.

  OPERASYONU VALİ KOÇAKLAR YÖNETTİ

  Muğla Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan özel harekat polisleri ile jandarma timlerinin katıldığı operasyonu Muğla Valisi Temel Koçaklar, beraberinde bulunan Muğla Emniyet Müdürü Mehmet Emin Körpe ve İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Karataş'la birlikte bizzat yürüttü.

  Operasyon kapsamında yakalanan yasadışı terör örgütü üyesi 2 kişi olağanüstü güvenlik önlemleri ile sorgulanmak üzere Muğla Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

  Operasyonun düzenlendiği bölgede görev yapan trafik timleri de uzun namlulu silahları ile yoldan geçen araçları durdurarak yol kontrolü yaptılar.

  Operasyonun yapıldığı ormanlık alanda piknik yapan vatandaşlara ise yetkililer bir tatbikat yapıldığını söylediler. Vatandaşlar operasyon bitinceye kadar yaşananları bir tatbikat zannettiler.

  MAKİNELİ TABANCA ELE GEÇİRİLDİ

  Yetkililer operasyonda yakalanan 2 kişi ile birlikte ele geçirilen teçhizatın içinde bir adet makineli tabanca ve el bombasının da bulunduğunu belirterek, “başarılı bir operasyonla olası bir terör eylemi önlenmiş oldu” dediler.

  Gözaltına alınan şahıslarla birlikte ele geçirilen teçhizatla ilgili ayrıntılı açıklamanın daha sonra yapılacağı öğrenildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı