Gündem Haberleri

  Muğla Valisi Amir Çiçek: 200'e yakın ev ve iş yeri, 33 araç hasar görmüş

  AA
  23.09.2015 - 12:00 | Son Güncelleme:

  Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum'daki kuvvetli rüzgar ve sağanakta 200'e yakın ev ve iş yeri ile 33 aracın hasar gördüğünü bildirdi.

  Bodrum'da önceki gün başlayan ve gece saatlerinde şiddetini artıran kuvvetli sağanak nedeniyle ilçede sel meydana geldi. Bodrum merkezi başta olmak üzere birçok mahallede ev ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı, onlarca araç adeta dereye dönen caddelerde sürüklendi.

  Muğla Valisi Amir Çiçek, bölgedeki hasarı yerinde görmek üzere ilçeye geldi. Bodrum Kaymakamlığında düzenlenen toplantıda konuşan Çiçek, ilçede kanalizasyon, su dağıtım şebekeleri, elektrik ve iletişim hatlarında arızalar meydana geldiğini söyledi.

  İlçede gece saatlerinde elektrik kesintisi de yaşandığını anlatan Çiçek, "Trafo bölgesinde su baskını olduğu için ilgili kuruluşlar gerekli çalışmaları yaptılar. Ekiplerimiz halen çalışıyor. Şu an itibarıyla Bodrum rahatlamış durumda" dedi.

  "Bir kişinin ayağı kırıldı"

  Afetle ilgili olağanüstü bir durum olmadığını ifade eden Çiçek, şöyle konuştu:
  "Allah'a çok şükür her şeyden önce bir can kaybımız, bir insanımızda yaralanmamız yok. Anında olan yaralamalara da hastanede ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaptı. Şu ana kadar bana verilen bilgilerde bir vatandaşımız kendi evini süpürüp temizlerken ayağı kırılmış ona geçmiş olsun diliyorum. Hasar tespit çalışmalarına başladık. Vatandaşlarımızın canı kadar malı da önemlidir. Bodrum'un en kısa zamanda toplanacağını ifade ediyorum. Yarın bayram. Bodrum'un bayrama en iyi şekilde ulaşması gerekiyor. Tüm arkadaşlarımın kurumların ve ekiplerin çalışmaları gece gündüz devam ediyor."

  Çalışmaların başında olduklarını anlatan Çiçek, 200'e yakın binanın zemin katlarını su bastığını kaydetti. Kriz merkezine gelen telefonlar ve ekiplerin yaptıkları devriyelerle sıkıntılı bölgeleri tespit ettiklerini belirten Çiçek, şunları söyledi:
  "Ekiplerimiz gerekeni yapıyorlar. Şu ana kadar 200'e yakın ev ve iş yeri, 33 araç hasar görmüş. Bu ön tespitlerdir. Bu sayılar artabilir ama sanıyorum ki bu sayıdan fazla yoktur. Kriz merkezi olarak arkadaşlarımız burada. En kısa zamanda saat demiyorum, dakika demiyorum, yarın bayrama yetiştirecek şekilde özellikle de vatandaşlarımızın güzel bir bayram geçirmesi konusunda belediye ekiplerimiz çalışmalarını hızlı bir şekilde yapacak."

  Öte yandan hasar meydana gelen bölgelerde vatandaşlar kendi imkanlarıyla ev ve iş yerlerini temizlemeye başladı. Sel sularına kapılarak sürüklenen otomobiller de görevlilerce çekildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı