Gündem Haberleri

  Müftüye AKP plakası

  Hasan AKDEMİR/ELMALI (Antalya), (DHA)
  10.02.2006 - 14:00 | Son Güncelleme:

  Antalya-Elmalı Müftüsü satın aldığı cipe AKP plakası taktırdı. Eleştirilere 'takdir-i ilahi' açıklaması yaptı.

  Antalya'nın Elmalı İlçesi'nde 2 yıldır görev yapan Müftü Mehmet Demirhan'ın satın aldığı cipe harf serisi AKP olan plaka taktırması eleştiri konusu oldu. Bir süre geçici plakayla kullandığı cipine daha sonra 07 AKP 19 plakası taktıran Demirhan eleştiriler üzerine “Bunun partiyle ilgisi yok. ‘İyi bir plaka olsun’ demiştim, sırası böyle gelmiş, bunu taktırmışlar. Bu da takdir-i ilahi işte” dedi.

  Afyonkarahisar'ın Evciler İlçesi'nden 2 yıl önce Elmalı'ya tayin edilen Müftü Mehmet Demirhan, kendisine Suzuki marka bir cip satın aldı. Elmalı Müftülüğü'nün üst katındaki lojmanda oturan Mehmet Demirhan, birkaç ay geçici plakayla kullandığı cipe daha sonra 07 AKP 19 plakasını taktırdı.

  İlçede tartışma konusu olan plakayla ilgili soruları yanıtlayan Müftü Demirhan, “Bu plakanın böyle olmasının partiyle bir ilgisi yok. Sıfır kilometre araç olduğu için plakayı satın aldığım bayi taktırdı. ‘İyi bir plaka olsun’ demiştim, bunu taktırmışlar. Bu da takdir-i ilahi işte” dedi. Demirhan, plakayı değiştirmeyi düşünüp düşünmediği sorusuna ise “Değiştirmeyi düşünürüm de banka kredisiyle aldım. Daha 2.5 sene taksidi var” diye yanıt verdi.

  CHP Elmalı İlçe Başkanı Muhammet Gündüzbey, “Yaptığı iş ve bulunduğu mevki itibarıyla toplumda birleştirici ve bütünleştirici bir rol alması gereken müftülük makamını işgal eden bir kişinin fanatik bir partili gibi davraması ilginçtir. Tüm Antalya ilinde 99 kişiye nasip olabilecek bu plaka büyük tesadüfler sonucu bizim müftümüze rastgelmiştir” diye konuştu.

  Antalya Müftü Vekili Muammer Ayan, konuyla ilgili olarak kendilerine bir şikayet gelmediğini belirtti. Ayan, “O nedenle konuyla ilgili şu anda birşey söyleyemem. Şikayet gelirse, ‘ne niyetle taktırdın' diye sorarız” dedi.
  Antalya'da halen üç harf grubunda ‘G’ ile başlayan plakalar veriliyor. Üç harf grubunda ‘A' ile başlayan plakaların dağıtımı ise bir yıl önce tamamlandı. Elmalı İlçesi'nde ise halen 2 harf grubunda ‘P' ile başlayan plakalar dağıtılıyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı