Gündem Haberleri

  Müfettişlere tipi engeli

  Turgay İPEK/ERZURUM, (DHA)
  18.01.2012 - 10:50 | Son Güncelleme:

  ERZURUM’un Konaklı Kayak Merkezi’nde antrenmanda geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden milli kayakçı 17 yaşındaki Aslı Nemutlu’nun ölümü üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından Erzurum’a gönderilen 2 müfettiş, tipi nedeniyle soruşturmayı tamamlayamadı.

   Başmüfettiş M. Nezir Saitoğlu ile müfettiş yardımcısı Özgür Çoşkun, üç gündür devam eden tipinin durması halinde Nemutlu’nun yaşamını yitirdiği Konaklı Kayak Merkezi’ndeki piste çıkarak incelemeyi tamamlayacaklarını söyledi.

  ASLI NEMUTLU FOTOĞRAFLARI

  Milli Kayakçı Aslı Nemutlu’nun ölümüne yol açan kaza Konaklı’daki Kayak Merkezi’nde meydana geldi. 13- 15 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan Alp disiplini kayak yarışmaları için Erzurum’a gelen Kayak Milli Takım sporcuları, 12 Ocak sabahı hazırlık antrenmanı için Bayanlar Süper G pistine çıktı. İstanbul Saint Joseph Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Aslı Nemutlu pistte kayarken, ayağındaki kayağın çıkması sonucu düşerek yaşamını yitirdi.

  ŞTE KAZANIN GERÇEKLEŞTİĞİ YER / WEB TV

  İLK GÜN İNCELEME YAPAMADILAR

  Milli Kayakçı Nemutlu’nun ölümü ile ilgili iddialar üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan ıiki müfettiş görevlendirildi. 15 Ocak sabahı uçakla Ankara’dan gelen müfettişler, yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen Konaklı Kayak Merkezi’ne gitti. Başmüfettiş M. Nezir Saitoğlu ile müfettiş yardımcısı Özgür Çoşkun, Aslı’nın yaşamını yitirdiği Bayanlar Süper G pistine kar üstü araçlarla çıktı. Yoğun tipi nedeniyle incelemelerini tamamlayamadan aşağı inmek zorunda kalan müfettişler, Konaklı’dan ayrıldı.

  TİPİ, 3 GÜNDÜR ETKİLİ

  Müfettişler, 3 gündür devam eden tipi nedeniyle Konaklı’ya bir daha gidemedi. Palandöken Kayak Merkezi’ndeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait tesislere yerleşen müfettişler, Kayak Federasyonu tarafından görevlendirilen personelin ifadesini aldı. Konaklı’ya gidemedikleri için çalışmalarını tamamlayamayan müfettişlerin, kayak merkezinde son bir inceleme yaptıktan sonra Ankara’ya dönecekleri ve hazırlayacakları raporu bakan Suat Kılıç’a sunacakları belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı