GeriGündem Müfettişlerden terörle mücadele incelemesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müfettişlerden terörle mücadele incelemesi

Müfettişlerden terörle mücadele incelemesi

Son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişler İstanbul’da başta Atatürk Havalimanı olmak üzere, otogar ve limanlarda güvenlik incelemesi başlattı.

Atatürk Havalimanı’nda inceleme yapan 9 müfettiş, terminalin tüm giriş çıkış noktalarını kontrol ederek Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve TAV Özel güvenlik personelinin yaptığı güvenlik hizmetlerini de yakından inceledi. Atatürk Havalimanı’nda güvenlik hizmeti veren TAV Özel Güvenlik şirketi de personeline yönelik eğitimleri yoğunlaştırdı. Atatürk Havalimanı içinde ve çevresinde ise TAV Özel Güvenlik tarafından eğitilen bomba uzmanı köpekler aramalara başladı. Terminalde bulunan x ray cihazlarının ise hassasiyeti artırıldı. Atatürk Havalimanı Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin metro katında yaptığı kontroller de sıkılaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin 81 ilde bulunan hava, deniz limanları, otogarlar ve tren istasyonlarında güvenlik önlemlerini gözlemleyerek bir rapor hazırlayacakları belirtildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle