GeriGündem Müezzinoğlu: Dünya ile yarışan Türkiye laikliğe karşı odak olmaksa, odak olmaktan onur duyarım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müezzinoğlu: Dünya ile yarışan Türkiye laikliğe karşı odak olmaksa, odak olmaktan onur duyarım

Müezzinoğlu: Dünya ile yarışan Türkiye laikliğe karşı odak olmaksa, odak olmaktan onur duyarım

SAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Laikliğe karşı odak olmakla ilgili ceza alan bir siyasi parti oldu AK Parti. Laikliğe karşı odak olma, gelişen, büyüyen, muasır medeniyet seviyesine çıkan, dünya ile yarışan bir Türkiye laikliğe karşı odak olmaksa, böyle bir odak olmaktan ben onur ve gurur duyuyorum" dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, seçim bölgesi Bursa’da çalışmalarını sürdürüyor. Merkez Nilüfer İlçesi Küçük Sanayi’deki Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eğitim Salonu’nda oda üyeleriyle bir araya gelen Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, hükümetin yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi. Konuşmasında, partilerinin, laiklik ilkesine aykırı eylemlerin odağı haline geldiği gerekçesiyle, 14 Mart 2008’de Anayasa Mahkemesi’ne Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın açtığı kapatma davasını hatırlatan Müezzinoğlu, muhalefet partilerini eleştirdi. Muhalefetin hep tuzakların yanında olduğunun altını çizen Müezzinoğlu, "Muhalefet, kazılan kuyuların kazılmasına yardımcı oldu. Ancak kuyular milli iradeye kezılıyor. Tuzaklar millete kuruluyor. Kaybeden ise 78 milyon ülke insanı oluyor. O parti kapatma döneminde, 5 ay dünya krize gittiği dönemde AK Parti Türkiye’yi ileriye taşımak isterken bir yandan da kapatılma davasıyla uğraşıyorduk" dedi.

Yaşanan bu süreçte AK Parti’nin kapatılmadığını hatırlatan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Burada kurtulan milletin hukukuydu. Ama ondan bile üzüntü duyan siyasilerimiz çıktı. Laikliğe karşı odak olmakla ilgili ceza alan bir siyasi parti oldu AK Parti. Laikliğe karşı odak olma, gelişen, büyüyen, muasır medeniyet seviyesine çıkan, dünya ile yarışan bir Türkiye laikliğe karşı odak olmaksa, böyle bir odak olmaktan ben onur ve gurur duyuyorum. Ama milletin iradesinin ümüğünü sıkan, milleti yok farz ederek ona ‘bidon kafalı’ diyen bir anlayış laiklikse o laiklikte ben yokum" ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Tak Müezzinoğlu’na tablo hediye etti. Müezzinoğlu ise Bursa’daki esnafların sıkıntılarının çözüleceğini söyleyerek Tak’a söz verdi.