GeriGündem Müebbet hükümlüsüne 26 yıl hapis daha
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müebbet hükümlüsüne 26 yıl hapis daha

ADANA’da isimlerine bankalardan kredi çektiği 31 yaşındaki Mustafa Kılınç’ı öldürüp parçalar halinde gömdüğü iddiasıyla geçen yıl ömür boyu hapis cezasına çarptırılan 34 yaşındaki Mehmet Ali Özcan’a, 26 yaşındaki Cem Altunbaş’ın öldürülmesi olayından 25 yıl, ruhsatsız silah bulundurmak suçundan da 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Bir süre Kuzey Irak’taki ABD üslerinde çalıştıktan sonra Adana’ya dönen Mehmet Ali Özcan, iddiaya göre ‘bankalardan kredi dolandırıcılığı’ yoluyla kısa yoldan zengin olmak için arkadaşları 31 yaşındaki Mustafa Kılınç ve çiftçi 26 yaşındaki Cem Altunbaş ile anlaşarak bu arkadaşları adına çıkardığı sahte kimlikle bankalardan kredi çekmeye başladı. 1 Aralık 2007’de Kılınç ortadan kayboldu. 7 Şubat 2008’de de Altunbaş çiftlikteki evinde uyurken yakın mesafeden 4 kurşunla öldürüldü. Kılınç ve Altunbaş adına bankalardan kredi çektiği belirlenen Özcan, ‘Banka dolandırıcılığı’ suçundan 18 Nisan 2008’de tutuklandı. Bir kaç gün sonrada Kılınç’ın 3 ayrı çuvala konulup gömülmüş kafası, gövdesi, el ve bacakları öldürülen Altunbaş’ın çiftlik evinin yakınlarında bulundu.

Cezaevinde verdiği çelişkili ifadeler ve öldürülenlere ait kimlik belgeleri ile kredi kartlarının üzerinde çıkması nedeniyle 2 arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla hakkında 2 ayrı dava açılan Özcan, geçen yıl Kılınç’ı öldürerek parçalar halinde gömdüğü iddiasıyla yargılandığı Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

DİĞER CİNAYETİ KABUL ETMEDİ

Mehmet Ali Özcan, çiftçi Cem Altunbaş’ı öldürmek suçundan da Adana 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün karar duruşmasına çıktı. Suçlamayı kabul etmeyen Özcan, öldürülen Altunbaş’ı 11 yıldır tanıdığını, ailece görüştüklerini iddia ederek, “Cem’i öldürmem için herhangi bir sebep yoktur. Cem’i ben öldürmedim” dedi. Olay günü öldürülen Cem Altunbaş ile 2 kez görüştüğünü ifade eden Özcan, “Ben yurt dışı başvurusu için Ankara’ya gidecektim. Cem de biliyordu. Olay günü ben saat 00.20’ye kadar arkadaşım Zeynel’in ofisindeydim. Saat 01.00’de de Ankara’ya gittim. Cem’den para aldığım iddiaları doğru değildir. Çiftliğine de zaman zaman gidiyordum. Bankalardan kredi çekmek için sahte kimlikler çıkarttığım doğrudur. Mağdur oldum. Tahliyemi istiyorum” diye konuştu.

BABA: PARA İÇİN ÖLDÜRMÜŞTÜR

Öldürülen Cem Altunbaş’ın babası 65 yaşındaki Hayati Altunbaş, oğlunun Mehmet Ali Özcan tarafından, çektikleri 120 bin TL kredi için öldürülmüş olabileceğini iddia ederek şikayetçi oldu. Baba Hayati Altunbaş şunları söyledi:
“Sanık olay günü oğlumu telefonla arayıp çiftliğe çağırdı. Oğluma gitmemesini söyledim. Bir süre sonra sanık yeniden oğlumu arayınca gitmesine izin verdim. Sanık oğluma “yalnız gel diye söylüyordu’ bu sözlerini bizzat duydum. Bu yüzden oğlumla tartıştık. O gece de oğlum çiftlikte öldürüldü. Oğlumun cebinde 20 bin TL vardı. O para da alınmış.”
Anne Nejla Altunbaş da, olaydan birkaç gün önce oğlu için 100 bin TL kredi çektiğini belirterek, “Parayı poşetle oğluma vermiştim. Oğlum evden çıkarken sanığın dışarıda beklediğini gördüm” diyerek sanığın cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme, başka bir cinayetten hakkında müebbet hapis cezası verilen Mehmet Ali Özcan’ı, Cem Altunbaş'ı öldürme suçundan 25 yıl, ruhsatsız silah bulundurmak suçundan da 1yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle