Gündem Haberleri

  Müdürlerin ihale vurgunu

  Hürriyet Haber
  19.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şişli Etfal Hastanesi Müdürü Edip Demir ile Beyoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü İsmet Koç ihale mafyasıyla bağlantı kurup, ihalelerden komisyon aldıkları iddiasıyla sorgulanıyorlar.

  Şişli Etfal Hastanesi'nde 40 milyarlık kuru gıda ve süt ihalesi yapıldığı gün ihaleye girmek isteyen mafya lideri Ali Uğur Akbaş ile yemekte buluşan Hastane Müdürü Edip Demir ve Beyoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü İsmet Koç'un ihalelerden komisyon aldıkları ortaya çıktı.

  Gözaltında tutulan Şişli Etfal Hastanesi Müdürü Edip Demir ile Beyoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü İsmet Koç'un diğer ihalelerde de bağlantıları olup olmadığının araştırılması için, Devlet Güvenlik Mahkemesi'nden 3 gün ek süre alan Organize Suçlar ve Silahla Kaçakçılık Şubesi, soruşturmayı çok yönlü olarak sürdürüyor. İstanbul Valiliği'nin operasyondan sonra görevinden uzaklaştırdığı Demir ve Koç'un, bazı ilaç firmalarının ihalelerinde de mafya lideri Akbaş'ın adamlarını kullanarak, rakip firmaları uzaklaştırdıkları belirlendi. Soruşturmada iki hastane müdürünün, ihaleleri kazananlardan, hastanelere alınan malzemelerin satışından yüzde olarak komisyon aldıkları belirlendi. Operasyonun genişletileceğini belirten emniyet yetkilileri, daha önce ihaleye katılan firmalar ile müdürlerin bağlantılarının araştırıldığını belirttiler.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı