Gündem Haberleri

  Müdürlere toplam kalite yönetimi

  Hürriyet Haber
  21.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MİLLİ Eğitim Bakanlığı, eğitim alanında yapılan yeni düzenlemeler ve belirlenen hedefler doğrultusunda, milli eğitim müdürlerini bilgilendirecek. MEB, gelecek öğretim yılının hazırlıklarının yapılmasına dönük olarak 80 il milli eğitim müdürlerini üç günlük seminer için bugün Ankara'da toplayacak.

  Seminer kapsamında, yatılı ilköğretim bölge okulları, pansiyonlu ilköğretim okulları ile taşımalı eğitime ilişkin olarak, gelecek öğretim yılından itibaren alınacak önlemler anlatılacak.

  Halen 600 bini aşkın öğrencinin taşınması için 75 trilyon lira harcandığı, buna karşın YİBO ve PİO'larda 25 bine yakın kontenjanın boş kaldığı, yeni yapılacak YİBO ve PİO'larla bu kapasitenin daha da artacağı, bu doğrultuda da taşımalı eğitim yerine, öğrencilerin bu okullara yönlendirilmesi bilgisi verilecek.

  Seminer kapsamında ayrıca ders programları ve ders kitaplarında yapılan yeni düzenlemeler aktarılarak, aktif öğrenme metodları üzerinde durulacak. Müdürlerden, aktif öğrenme ve toplam kalite yönetimi konusunda illerde çalışmalar yapılması istenecek. Seminerde ayrıca, yönetmelikler, yönergeler, yeni modeller üzerinde durulacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı