Gündem Haberleri

  Müdüre suç duyurusu

  Hürriyet Haber
  05.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SARIYER - Mehmet Şam Ticaret Lisesi’nde yarıyıl tatiline bir gün kala karneleri çaldıkları iddiasıyla okuldan atılan Erdem Aydın ile Serkan Özkalaycı, iftiraya uğradıkları gerekçesiyle okul müdürü Ömer Levent Özhoroz hakkında suç duyurusunda bulundu. Öğrenciler, müdürün kendilerini disipline vermeden, polis tarafından ifadeleri alınmadan tehditle okuldan attığını öne sürdü.

  Sarıyer Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran lise 1'inci sınıf öğrencileri Özkalaycı ile Aydın dilekçelerinde, ‘‘Yarıyıl tatilinden bir gün önce okuldaki öğrencilere ait yaklaşık 300 karne çalındı. Yeniden karne düzenlenip öğrencilere dağıtıldı. Tatilden sonra müdürümüz Özhoroz bizi odasına çağırarak ‘Olayı söyleyin’ dedi. Ne olayı, diye sorduğumuzda 'karne olayını' dedi. İtiraf etmezsek bizi süründüreceğini, polis çağıracağını söyleyip tehdit etti. Suçu kabul etmedik, yine de okuldan kovulduk. Bize iftira atıldı. Okul müdüründen şik*ayetçiyiz’’ dediler.

  Ailelerinden ve arkadaşlarından destek gördüklerini söyleyen iki öğrenci, okula devam edip temize çıkmak istediklerini belirterek gerekirse Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gideceklerini ifade etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı