GeriGündem Müdür Yardımcılığı Sınavı'nda aynı soru iddiası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müdür Yardımcılığı Sınavı'nda aynı soru iddiası

Eğitim Sen, “Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yaptığı Müdür Yardımcılığı Sınavı'nda yer alan bazı soruların, Eğitim Bir Sen tarafından hazırlanan deneme sınavındaki sorularla aynı olduğunu” iddia etti.

Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulundan yapılan açıklamada, MEB tarafından eğitim yöneticilerini belirlemek amacıyla müdür yardımcılığı ve baş yardımcılığı sınavı yapıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, sınavda sorulan soruların 11 tanesinin “Eğitim Bir Sen'in hazırlamış olduğu deneme sınavı kitapçığındaki sorularla bire bir aynı çıktığı” iddia edilerek, yetkililerin bu konuda herhangi bir açıklama yapmamış olmasının son derece düşündürücü olduğu ileri sürüldü.

Sınavların güvenilirliğine dair büyük soru işaretlerinin gündeme geldiği öne sürülen açıklamada, “Bu son olay, sınava gireceklerin güvenini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim Bir Sen bu konuyla ilgili derhal açıklama yapmalı, müdür yardımcılığı sınavına giren binlerce kişinin mağdur edilmesinin önüne geçilmelidir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Müdür Yardımcılığı ve Başyardımcılığı Sınavı'nın soruları ile Eğitim Bir Sen tarafından yapıldığı ileri sürülen deneme sınavının sorularına da yer verildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle