GeriGündem Müdür tokatladı öğrenciler dövdü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müdür tokatladı öğrenciler dövdü

Ankara Keçiören Lisesi’nde derse geç kalan öğrenci O.B. müdür Asıf Yavuz tarafından tokatlanınca, karşı koydu. Velisi okula çağrılan O.B. kapıda beklerken, ‘Müdürümüze sen mi kafa tutacaksın’ diyen bir grup öğrenci tarafından dövülüp, burnu kırıldı.

OKULLARDA yaşanan şiddet eylemlerine yeni bir halka da Ankara Keçiören Lisesi’nde eklendi. Okul Müdürü Asıf Yavuz, öğrencisi O.B.’yi tokatladı. O.B. müdüre karşı koyunca, daha sonra bir grup öğrenci tarafından hastanelik oluncaya kadar dövüldü.

Balıkesir’den nakil olan ve 3 gün önce okula kaydını yaptıran O.B., 2’nci gününde derse geç kaldı. Müdür Asıf Yavuz okul girişinde geç kalan 3 öğrenciyi sıraya dizip azarladı. O. B.’nin bakışlarından rahatsız olduğunu belirten Yavuz, odasına çağırdı ve tokat attı. İddiaya göre O. B. de müdüre karşılık verdi. Diğer öğretmenler müdahale ederek olayı yatıştırdı.

Aynı gün Bingöl’ün velisi okula çağrıldı. Müdüriyette olay konuşulurken, 17 yaşındaki O.B. de koridorda bekledi. Bu sırada yaklaşık 10-15 kişilik bir öğrenci grubu, ‘Müdürümüze sen mi kafa tutacaksın?’ diyerek O.B.’ye saldırdı. Hastanelik olan Bingöl’ün burnu kırıldı.

Müdür Asıf Yavuz, olayla ilgili soruya ‘Aaaa haberim yok, kim dövmüş’ yanıtını verdi. Yavuz daha sonra şunları söyledi:

‘Dövmüşler mi?, ne zaman olmuş, haberim yok. Olsaydı dövdürmezdim, ne de olsa öğrencimiz. Gelsin affederim, çocuğun kendisi agresif, ben vurmadım o bana saldırdı.’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle