Gündem Haberleri

  Müdür müdürün elini öptü mü

  Turan YILMAZ / ANKARA
  20.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu’ndaki Çevre ve Orman Bakanlığı ile Tarım ve Köyişleri Bakanlıklarının bütçe görüşmelerine, “el öpme” tartışması damgasını vurdu.

  CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akça’nın, Orman Genel Müdürü Osman Kahveci’nin elini öpmesini gündeme getirmek için oturumu yöneten AK Partili Meclis Başkanvekili Nevzat Pakdil’den gündem dışı söz istedi. Pakdil, söz isteminin nedenini sorunca, İnce de oturduğu yerden ayağa kalkarak, “Baktım bürokrat bürokratın elini öpüyor. Yaşça büyük değil, tarikat büyüğü mü merak ettim” dedi. İnce’nin sözleri üzerine gülen Pakdil, bütçe görüşmelerinin başlaması nedeniyle gündem dışı söz veremeyeceğini söyledi. İnce, Hürriyet’e de, bu olaya CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer’in de tanık olduğunu belirterek, “Bütçe görüşmeleri için bürokratlar Genel Kurul salonuna giriyorlardı. O anda dikkatimi çekti. Bürokratlardan biri geldi diğerinin elini öptü. Eli öpülen ile el öpen arasında yaşça bir büyüklük de yoktu. Hatta, el öpen için yaşça biraz daha büyük gösteriyor bile denebilir. Kesin tarikat büyüğü. O sırada yanımda oturan Vahap Seçer’e dönüp, ‘yanlış mı gördüm’ diye sordum” dedi.

  Enteresan işler oluyor

  Seçer de Hürriyet’e, “çok garipsedim” dedi ve şunları söyledi: “Bir bürokrat, Orman Genel Müdürünün elini öptü. Bütçe konuşmamda da zaten Orman’daki kadrolaşmaya değindim. Orman Genel Müdürlüğünde enteresan işler oluyor. Tarikat, cemaat ilişkilerine yönelik ciddi bir kadrolaşma sözkonusu. Bu anlamda bize ciddi bilgiler ve şikayetler geliyor.” Eli öpülen Kahveci, elini öpen Akça’dan 7 yaş büyük. 1950 doğumlu Kahveci 59, 1957 doğumlu Akça ise 52 yaşında.

  El öpmedim, öpüştük

  Lütfi Akça ise Kahveci’yle tokalaştığını savundu ve şöyle dedi: “Sayın Kahveci’yle iki yıldır birlikte çalışıyoruz. Yakın arkadaşız. Bir süredir görüşememiştik, orada karşılaşınca, tokalaşıp öpüştük. O sırada ben ayaktaydım, sayın Kahveci oturuyordu. O nedenle öpüşmek için eğildim. Bu iddiayı ortaya atan milletvekilleri oturdukları yerden bunu böyle mi görüp anladılar bilemiyorum. Ama el öpme gibi bir durum sözkonusu değil.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı