Gündem Haberleri

  Mudanya iskelesine yanaşamayan feribot geri döndü

  BURSA -DHA-hurriyet.com.tr
  19.10.2013 - 02:08 | Son Güncelleme:

  İstanbul Yenikapı’dan saat 10.00’da hareket eden İDO’ya ait 'Osman Gazi' feribotu, aniden başlayan şiddetli karayel yüzünden Bursa’nın Mudanya İlçesi’ndeki Güzelyalı İskelesi’ne yanaşamadı. Taşıdığı 550 yolcu ve 91 aracı indirmek için Yalova’ya yönelen feribotun kaptanı, 4 kere yanaşma manevrası yapmasına rağmen bunu gerçekleştiremeyince İstanbul’a hareket etti.

  İDO’dan yapılan açıklamaya göre, saat 10.00’da Yenikapı-Bursa seferini yapan 'Osman Gazi' feribotu, saat 11.30’da Mudanya’daki Güzelyalı iskelesine şiddetli karayel nedeniyle yanaşamadı. Gemi kaptanı, işletmeden aldığı talimatla taşıdığı 550 yolcu ve 91 aracı indirmek üzere 11.40’ta Yalova iskelesine doğru harekete geçti.

  İŞTE O KORKU DOLU ANLAR / Foto Galeri

  İŞTE MUDANYA İSKELESİ'NE YANAŞAMAYAN 'OSMANGAZİ' FERİBOTU  Saat 13.00 sıralarında Yalova iskelesine varan feribot, Yalova iskelesinde etkili olan şiddetli karayel nedeniyle 4 kere yanaşma manevrası yapmasına rağmen hava ve deniz koşulları müsaade etmediğinden yanaşmayı gerçekleştiremedi. Gemi kaptanı, araç ve yolcuları tahliye edemeden Yenikapı iskelesine dönmek için hareket etti.

  Bu arada, Mudanya iskelesine bağlı olan 'Orhan Gazi' feribotunun da elverişsiz hava koşulları nedeniyle iskeleden açığa ayrıldığı bildirildi.

  BAZI SEFERLER İPTAL

  İDO, şiddetli yağış nedeniyle bazı deniz otobüsleri seferlerini iptal etti.

  İDO'dan alınan bilgiye göre, saat 16.31 itibarıyla hızlı feribot ve dış hat deniz otobüslerinde iptal seferler ve saatleri şöyle:

  "15.00 Bursa-Yenikapı, 15.00 Bostancı-Yenikapı-Armutlu Tatil Köyü-Armutlu deniz otobüsü, 15.30 Yalova-Kartal deniz otobüsü, 16.00 Yalova-Yenikapı deniz otobüsü, 16.15 Yalova-Yenikapı hızlı feribot, 16.30 Kartal-Yalova deniz otobüsü, 17.30 Yalova-Kartal deniz otobüsü, 18.00 Yenikapı-Bursa hızlı feribot, 18.00 Bursa-Yenikapı hızlı feribot."

  ÇANAKKALE’DE TATİLCİ DÖNÜŞ YOĞUNLUĞU BAŞLADI

  Çanakkale, Kurban Bayramı’nın son gününde dönüşe geçen tatilcilerin güzergahı oldu. Tatilcilerin araçları kent içinde uzun kuyruklar oluşturmaya başladı.

  Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinin bitmesine az bir süre kala, hafta sonunun daha da kalabalık olacağını düşünen bazı tatilciler dönüşe başladı. Kurban Bayramı’nın 4’üncü gününde deniz yolunu kullanarak İstanbul yönüne gitmek isteyen tatilciler, Çanakkale iskelesinde ve şehir içinde yoğunluk yaşattı. Lapseki İlçesi’nde de tatilcilerin araçları zaman zaman 3 kilometreyi bulan uzun kuyruklar oluşturdu. Öğle saatlerinden itibaren dönüşe geçen tatilcilerin araçlarının oluşturduğu kuyrukları eritmek için boğaz hatlarındaki feribot ve arabavapur seferleri saatsiz olarak yapılmaya başlandı.

  Boğaz hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ A.Ş. yetkilileri, Çanakkale-Eceabat hattında 2 feribot, Çanakkale-Kilitbahir arasında 3 mini feribot, Gelibolu-Lapseki arasında da 4 feribotun saatsiz olarak seferlerini yaptığını bildirdi. Tatilcilerin dönüşlerinin hafta sonu daha yoğun olması bekleniyor.

  TEM, ADAPAZARI’NDAN İTİBAREN YOĞUN

  TEM Otoyolu’nda da özellikle Adapazarı’ndan itibaren İzmit istikametine doğuru yoğunluk artmaya başladı. Akdeniz bölgesinden Eskişehir yolunu kullanarak gelen araçlar Adapazarı turnikelerinde TEM’e katılıyor. Bu noktada Ankara yönünden gelen araç trafiği ile birleşmesi sonucu TEM’in Adapazarı-İzmit arası yoğunlaşmaya başladı. Bu araç trafiğine, İzmir-Bursa-Yalova yönünde E-130 karayolu üzerinden gelen araçlar da, Kandıra turnikelerinin bulunduğu noktada katıldığı için, saat 15.00’den itibaren burada sıkışıklık başladı.

  İZMİT BEKİRPAŞA RAMPASI’NDA SIKIŞIKLIK VAR

  TEM’in bu noktasında başlayan Bekirdere Rampası’nda, buraya kadar 3 şerit olan yol 2 şeride düştüğünden, araçlar rampayı çok ağır çıkıyor. Bu sıkışıklık viyadük ve tüneller de geçildikten sonra İzmit batı turnikeleri civarında biraz rahatlıyor. Ancak havanın yağışlı ve yerlerin kaygan olması nedeniyle sürücülerin bu geçiş güzergahında çok dikkatli olmaları gerekiyor. En küçük maddi hasarlı kaza bile trafiğin durmasına, 10-15 kilometrelik kuyruk oluşmasına neden olabiliyor.

  Bayram tatili dönüş trafiği nedeniyle TEM otoyolunun İzmit-İstanbul arasında her 5 kilometrede bir trafik ekibi de hazır bekletiliyor. Bu önlem yarın ve pazar günü de sürecek. Olası kaza veya araç arızaları durumunda bu ekipler anında müdehale edecek.

  Mudanya iskelesine yanaşamayan feribot geri döndü

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı