Gündem Haberleri

  Mucize kurtuluş

  Hürriyet Haber
  29.12.2001 - 01:47 | Son Güncelleme:

  ABD'de, yakıtı biten tek motorlu uçak, yüksek gerilim hattına takıldı. Pilot ve arkadaşı burunları kanamadan kurtuldu.

  İnanılmaz olay geçtiğimiz çarşamba gecesi Georgia Eyaleti'nde meydana geldi. 31 yaşındaki pilot Brian Hooker ile 20 yaşındaki arkadaşı Darryl Robinson tek motorlu, küçük Piper Warrior uçağıyla Cleveland'den yola çıktı. Saatte 70 mil hızla Peachtree City'ye gidiyorlardı. McCollum Havaalanı'na üç mil kala yakıtı biten uçak, alçaldı ve yüksek gerilim hattına takıldı. Uçak, iki enerji hattının arasında tam altı saat asılı kaldı.

  İki vinçle kurtarıldı

  22 metre yükseklikte tepetaklak bir uçakta ecel terleri döken Hooker ile Robinson önceki sabah itfaiyeciler tarafından kurtarıldı. Ekipler, can güvenliği nedeniyle önce elektriği kestiler ve iki vinçle operasyonu gerçekleştirdiler. Vinçlerden biri yaklaşık bir tonluk uçağın sabitlenmesi, diğeri ise uçaktakilerin indirilmesi için kullanıldı.

  Her an düşebilirdik

  Çok üşüyen, ancak mucize eseri yara almadan kurtulanlardan Hooker, bir televizyona, ‘‘Enerji hatları arasında tepetaklak bekliyorduk. Kesinlikle düşmeyi bekliyorduk’’ dedi. Uçağın onarılamayacak kadar hasar gördüğü belirtilirken, yöre halkı, nefes kesen kurtarmayı ellerinde cep telefonları ve kameralarla izlediler.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı