GeriGündem Mucize kurtuluş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mucize kurtuluş


Tekin ATAY- Ulaş ÖZDEMİR/TRABZON, (DHA)

Trabzon'daki bir taşocağında meydana gelen çökme sonucu yerin 17 metre altında mahsur kalan işçi Ali Yakupoğlu, tam 7 saatlik çalışma sonucu mucize eseri kurtarıldı.

Trabzon'un Deliklitaş mevkiinde Aydın İnşaat firmasının işlettiği taşocağında dün akşam meydana gelen çökme sonucu 17 metrelik galeride mahsur kalan 20 yaşındaki Ali Yakupoğlu, 7 saat sonra kurtarıldı. Olay, dün saat 14.30 sıralarında meydana geldi. Dinamit lokumlarını, 1 metre yüksekliğinde, yarım metre genişliğinde ve 17 metre uzunluğundaki galeriye yerleştirmek isteyen işçi Ali Yakupoğlu, galeri girişinin çökmesi üzerine mahsur kaldı. 1 çocuk babası Ali Yakupoğlu'nu kurtarmak için seferberlik ilan edildi. Taşocağındaki kepçeler ile civardaki inşaat firmalarının iş makineleri tarafından 7 saat boyunca aralıksız sürdürülen çalışmaları ocağa toplanan yaklaşık 500 meraklı vatandaş da sabırla izledi.

Sevinç çığlıkları attılar

Olay yerine gelen Ali Yakupoğlu'nun annesi Emine Yakupoğlu ve baba Hüseyin Yakupoğlu, sinir krizleri geçirdi. Çalışmalar sonucunda galerinin ağız kısmında biriken kayalar temizlendi ve Ali Yakupoğlu, mahsur kaldıktan tam 7 saat sonra saat 21.30'da sağ olarak kurtarıldı. Genç işçinin galeriden sağ olarak çıkartıldığını gören vatandaşlar sevinç çığlıkları atarak çalışan ekiplere alkışlarla teşekkür ettiler. Mucizevi bir şekilde sağ olarak kurtarılan Ali Yakupoğlu, ambulansla KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Doktorlar, Ali Yakupoğlu'nun bir müddet oksijensiz kaldığını ancak sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdiler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle