Gündem Haberleri

  Mucize eseri yaşıyor

  Sefa KARACAN/ALANYA Antalya / DHA
  07.07.2007 - 16:12 | Son Güncelleme:

  Öğle yemeği sırasında konakladıkları otelin havuzuna düşen 4 yaşındaki Metehan son anda fark edildi.

  İstanbul'dan Alanya'ya tatile gelen Albayrak Ailesi'nin 4 yaşındaki oğlu Metehan Albayrak, konakladıkları otelin havuzuna düştü. Otel konuklarının öğle yemeği yediği saatte meydana gelen olayı kimse fark etmedi. Ancak havuzun yanından geçen bir Alman kadın turist, suyun dibinde bir çocuğun olduğunu görüp bağırmaya başladı.

  Kendi çocuğunun yanında olmadığını fark edince havuza koşan Metehan'ın babası Engin Albayrak, suya dalıp oğlunu çıkardı. Başkent Üniversitesi Kemal Reisoğlu Araştırma Uygulama Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan çocuğun yaşam mücadelesini kazandığını belirten doktorlar, hayatta kalmasının mucize olduğu söyledi.

  Galatasaraylı eski yönetici Abdülrahim Albayrak'ın kuzeni Engin Albayrak ve ailesi, İstanbul'dan Alanya'ya tatile geldi. Mahmutlar Beldesi'nde bir otelde kalan aile, dün öğle yemeği için diğer otel müşterileriyle birlikte restorana gitti.

  Yanlarından ayrıldığını kimsenin fark etmediği Albayrak'ın oğlu Metehan, 1 metre 80 santimetre derinliğindeki yüzme havuzuna düştü. Herkesin yemekte olduğu saatte olayı kimse görmedi. Ancak bir süre sonra havuzun yanından geçen bir Alman turist kadın, dipte yatan çocuğu görüp bağırmaya başladı. Metehan'ın babası Engin Albayrak da o sırada oğlunun yanında olmadığını fark edip havuza koştu. Dipte yatan çocuğun kendi oğlu olduğunu görünce havuza dalan Albayrak, oğlunu sudan çıkardı.

  Engin Albayrak, kucakladığı oğluyla, hemen otel müşterilerinden birinin otomobiliyle hastaneye doğru yola çıkarken, otel yöneticileri de ambulans çağırdı. Engin Albayrak ile ambulanstaki sağlık ekibi arasında iletişim sağlanarak kucağında baygın çocuğuyla hastaneye yetişmeye çalışan babanın, yolda karşı yönden gelen ambulansa geçmesi sağlandı.

  İlk müdahale yolda yapılan Metehan Albayrak, Başkent Üniversitesi Kemal Reisoğlu Araştırma Uygulama Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Tedavisi süren minik Metehan’ın yaşam mücadelesini kazandığını belirten doktorlar sağlık durumunun iyiye gittiğini hayatta kalmasının mucize olduğu söyledi.

  Hastanede diğer yakınlarıyla birlikte bekleyen Metehan Albayrak’ın dayısı Gültekin Kut, “Ortada bir ihmal var. Öğle saatinde herkes yemeğe gittiği için havuz kenarı boş olabilir ama yine de bir görevlinin beklemesi gerek. O kadın fark etmese, bu çocuk belki şu an hayatta olmazdı” dedi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı