Gündem Haberleri

  Muammer Güler kaza geçirdi

  DHA - A.A
  10.07.2012 - 01:18 | Son Güncelleme:

  AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, Aksaray- Ankara karayolunda geçirdiği trafik kazasında yaralandı. Güler ile birlikte kazada yaralanan 1 kişi ambulansla Ankara'ya götürüldü.

  Ak Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler'in içerisinde bulunduğu otomobil, bu gece yarısı saat 24.00 sıralarında Ankara- Aksaray Karayolu'nun 105'inci kilometresinde kazaya karıştı.

  Kazada Muammer Güler ile birlikte 1 kişinin daha yaralandığı öğrenildi. İstanbul Valiliği'nden Kamu Güvenliği Müsteşarlığı'na atanan ve son genel seçimlerde Ak Parti'den Mardin Milletvekili seçilen Muammer Güler ile diğer yaralının ambulansla Ankara Bayındır Hastanesi'ne sevk edildiği bildirildi.

  GÜLER'İN DOKTORU AÇIKLAMA YAPTI / WEB TV

  GÜLER'İN DANIŞMANI: SOL KABURGASINDA KIRIK VAR

  AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler'in Danışmanı Barış Kıranta, trafik kazası geçiren Güler'in ciddi bir sorunun olmadığını belirtirken sol tarafında, bir kaburgasının kırıldığını açıkladı.

  AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, kazanın ardından Ankara'ya getirilerek Bayındır Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Güler'in sağlık durumu hakkında açıklama yapan danışmanı Barış Kıranta, sağlık durumu konusunda endişe edilecek bir durumun olmadığını ifade etti. Sol tarafında bir kaburgasının kırıldığını söyleyen Kıranta, Güler'in çeşitli yerlerinde ödem olduğunu söyledi. Kıranta, konuyla ilgili olarak hastane yönetiminin bugün açıklama yapacağını belirtti.

  BAŞHEKİMDEN AÇIKLAMA

  Bayındır Hastanesi Söğütözü Başhekimi Dr.  Hakan Akan, trafik kazası geçiren AK Parti Mardin Milletvekilli Muammer Güler'in  çok kısa bir süre içinde taburcu olmasının planlandığını söyledi.

  Bayındır Hastaneleri Tıbbi Direktör Yardımcısı Doç. Dr. Oğuz  Karaeminoğulları ve Bayındır Hastanesi Söğütözü Başhekimi Dr. Hakan Akan ile  Muammer Güler'in danışmanı Barış Kıranta, hastane binası önünde basın toplantısı  düzenledi.

  Akan, Muammer Güler'in, geçirdiği trafik kazası sonrasında bugün saat  01.00'de ambulansla hastaneye getirildiğini belirterek, “Kendisi geldiğinde  genel durumu iyiydi. Yapılan ilk muayene ve tetkiklerinde herhangi bir hayati  organ yaralanması saptanmadı. Sadece 11 kaburgasında sol tarafta bir kırık  saptandı. Kendisi takip ve ağrı kontrol amacıyla hastanemize yatırıldı” dedi.

  Güler'in genel durumunun şu anda iyi olduğunu ve herhangi bir  sıkıntısının bulunmadığını aktaran Akan, Muammer Güler'in taburcu edilmesi  konusunda net bir kararları olmamasına karşın, taburcu olmasına çok büyük bir  engel bulunmadığını ve çok kısa bir süre içinde taburcu olmasının planlandığını  söyledi.

  Akan, Güler'in bugün taburcu olmasının planlanmadığını da sözlerine  ekledi.

  Oğuz Karaeminoğulları ise Güler'in ağrısı olduğu ve bunu kontrol  edebilmeleri için bugün taburcu olmasının düşünülmediğini belirterek, Güler'i  kendi görüşü doğrultusunda yarın veya öbür gün taburcu etmeyi düşündüklerini  ifade etti.

  Muammer Güler'in danışmanı Barış Kıranta da trafik kazasıyla ilgili  bilgiler vererek, Güler'in basın mensuplarına selamını iletti. Kıranta,  “Aslında, belki bu açıklamayı burada kendileri de yapacak güçteler. Ama sayın  hocalarımızın da takdiri, dinlenmeleri konusunda” diye konuştu.

  Öte yandan, Güler'e geçmiş olsun ziyaretleri de devam ediyor.

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın  Akdoğan da Güler'i hastanede ziyaret etti.
         

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı