Gündem Haberleri

  MSÜ'de F tipi protestosu

  Hürriyet Haber
  12.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mimar Sinan Üniversitesi (MSÜ) Ana Yerleşkesi'nde görevli 3 gece bekçisinin ellerini ve ayaklarını bağlayan 4'ü silahlı 5 kişi, duvarlara F tipi cezaevlerini protesto eden yazılar yazdıktan sonra kaçtı.

  Dolmabahçe'deki Mimar Sinan Üniversitesi Ana Yerleşkesi'ne saat 03.30 sıralarında gelen 4'ü maskeli 5 kişi, adres sormak bahanesiyle yaklaştıkları giriş kapısındaki gece bekçisini silahla etkisiz hale getirdikten sonra, diğer kapılarda görevli 2 bekçiyle birlikte Güzel Sanatlar Fakültesi'ne götürdü.

  Burada, bekçilerin ellerini ve ayaklarını bağlayan kişiler, duvarlara, 'F tipi cezaevlerine hayır', 'Yaşasın özgürlük' yazdıktan sonra sahile bakan pencere camlarından birini kırarak kaçtı.

  İhbar üzerine fakülteye gelen polis ekipleri, binanın çevresini kuşatıp zırhlı araç yardımıyla giriş kapısını kırarak içeri girdi. Polisler, operasyon düzenleyerek girdikleri fakülte binasında, gece bekçileri Ahmet Öztürk, Recep Ali ve Bülent Şentürk'ü, elleri ve ayakları bağlı halde buldu.

  Bekçiler, ifadeleri alınmak üzere polis karakoluna götürülürken, saldırganların kaçarken bekçilere ait 1 adet telsiz ve çalar saati de yanlarında götürdükleri tespit edildi.

  Eşkali belirlenen saldırganların yakalanmasına çalışıldığı belirtildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı