GeriGündem MSÜ ikinci aşama mülakatı için gerekli belgeler nelerdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MSÜ ikinci aşama mülakatı için gerekli belgeler nelerdir?

MSÜ ikinci aşama mülakatı için gerekli belgeler nelerdir?

MSÜ sonuçları sonrasında ikinci aşamaya girmeye hak kazandığını öğrenen subay ve astsubay adayları, sınava giderken yanlarında götürmeleri gereken belgeleri araştırmaya başladı. MSÜ ikinci aşama için gerekli belgeleri internet üzerinden sorgulayan binlerce kişi, bu belgeleri nereden ve nasıl temin edebileceğini araştırıyor. Peki, MSÜ mülakatı için gerekli belgeler neler olacak? İşte, merak edilen belgeler ve detaylı bilgiler

MSÜ mülakatı için gerekli belgeler vatandaşların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda subay ya da astsubay olarak görev almak isteyen gençler için önem arz eden MSÜ mülakatı, gerekli belgeler ile araştırılmaya başlandı. Peki, MSÜ mülakatı için gerekli belgeler neler olacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

MSÜ MÜLAKATI İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

1. Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.

2. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi.

3. MSÜ-2018 Sınav Sonuç Belgesi.

4. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu. (Form doldurma talimatına uygun olarak bilgisayar ortamında BÜYÜK HARFLERLE doldurulacak ve önlü-arkalı 3 adet çıktı alınarak getirilecektir.) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formuna ve doldurma talimatına ulaşmak için tıklayınız.

5. Adayların E-devlet şifreleri ile birlikte gelmeleri önem arz etmektedir.

6. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için;

a. Tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) alınan olumlu sağlık raporu ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır. Rapor örneğine ulaşmak için tıklayınız.

b. Adayların Muvafakat Yazısı ile sınava gelmesi gerekmektedir. Yazı örneğine ulaşmak için tıklayınız.

7. Adli Sicil Kaydı ve Kesinleşme Şerhi (Adli Kaydı Olan Adaylar ilgili belgelerini yanlarında getireceklerdir.)

8. Şehit / Gazi çocuğu olan adayların, bu durumlarını gösteren resmî belgelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

9. Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

ÇAĞRILAR 02 TEMMUZ-10 AĞUSTOS ARASINDA GERÇEKLEŞECEK

1. MSB Milli Savunma Üniversitesi 2018 Yılı Askeri Öğrenci Temini kapsamında 02 Temmuz - 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday çağrıları planlanmıştır.

2. Başvuran adaylar, tercih ettikleri okul ve puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

3. Şehit / Gazi çocuğu olan adaylardan; puanı belirtilen en düşük puanın %90'ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır.

4. Hava Harp Okulu adayları "Psikomotor Testi" ve "Öğrenci Seçme Uçuşuna" katılacakları için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından sayısal puanına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

5. Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Çağrı Esasları:

a. Herhangi bir okul ve puan türünden çağrı listesine giren adayların tercihleri arasında Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olanlar, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına gireceklerdir.

b. Herhangi bir okul ve puan türünden çağrı listesine giremeyen adaylardan;

(1) Güzel Sanatlar veya Konservatuar Lisesi kaynaklı adaylardan 120 ve üstü puan alanlar,

(2) İlk iki tercihinden biri Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olan adaylardan 150 ve üstü puan alanlar,

yalnız Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu adayı olarak sınavlara çağrılmıştır.

c. Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecek adaylar enstrümanlarını yanlarında getireceklerdir. (Piyano ve bateri hariç)

6. Okul ve puan türüne göre çağrı yapılan en düşük aday puanlarını görmek için tıklayınız.
7. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte KARA HARP OKULU KOMUTANLIĞI (BAKANLIKLAR/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.
8. Seçim Aşaması Faaliyetleri;
a. 1'inci gün: Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi, Psikomotor Testi (Sadece Hava Harp Okulu adayları için) ve Fiziki Yeterlilik Testi.
b. 2'nci gün: Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.
c. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.
ç. Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.
9. Adayların sınavlara gelirken getirmesi gereken belgeleri yukarıdan görebilirsiniz.
10. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
11. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
12. Seçim aşaması faaliyetlerine katılacak erkek adaylar 01 Temmuz-19 Ağustos 2018 tarihleri arasında Kredi Yurtlar Kurumunun belirlemiş olduğu Hacı Bayram-ı Veli Erkek Öğrenci Yurdundan istifade edebileceklerdir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
13. Kara Harp Okulu Komutanlığında sınavlar süresince adaylara yemek ve su ikramında bulunulacaktır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle