Gündem Haberleri

  Motosiklet kazasında ölen Gül, dört kişiye hayat verdi

  Sefa KIDIK/İSTANBUL
  10.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gültepe’de motosikletiyle geçirdiği kaza sonrası kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen otel işletmecisi Necdet Gül’ün karaciğeri, dört yıldır sirozlu olan işadamı İslam Aydın’a (61) hayat verdi.

  Evli ve iki çocuk babası Necdet Gül, geçen Cuma motosikletiyle, Kanyon Alışveriş Merkezi önünde karşısına çıkan 34 TSH 96 plakalı taksinin sağ ön kısmına çarptı. Motosikletinden düşen Necdet Gül, kafasını kaldırıma çarparak yaralandı. Kaldırıldığı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde pazar günü beyin ölümü gerçekleşen Gül’ün organları, hastane yetkililerinin isteğiyle ailesi tarafından bağışlandı.

  Gül’ün karaciğeri, Memorial Hastanesi’nde sekiz aydır nakil bekleyen Aydınlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İslam Aydın’a nakledildi. Ameliyatı, Galatasaray Kulubü Başkanı Özhan Canaydın’ın da ameliyatını yapan Prof. Dr. Münci Kalayoğlu gerçekleştirdi. Necdet Gül’ün kalbi ise Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dört yıldır kalp yetmezliği tedavisi gören Vural Usanmaz’a (47) nakledildi.

  Necdet Gül böbrekleri ise Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Polikliniği’nde 15 yıldır böbrek hastası olan 38 yaşındaki Sevim Bozdağ ile İsmail Sevimli’ye nakledildi. Başarılı geçen ameliyatların sonunda kendilerine gelen hastalar çok mutlu olduklarını söyledi. 4 kişiye hayat veren Necdet Gül, dün gözyaşları arasında toprağa verildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı