Gündem Haberleri

  Motorola müzik hizmeti başlatıyor

  Hürriyet İnternet
  04.01.2006 - 10:53 | Son Güncelleme:

  Dünyanın en büyük cep telefonu üreticilerinden birisi olan Motorola, cep telefonları için müzik radyosu hizmeti başlatacağını duyurdu. Araba ve ev stereolarında da dinlenebilecek olan iRadio isimli hizmet, 435 kanal içerecek ve kablosuz hizmet sağlayıcıları tarafından müşterilerine aylık 7 ile 10 dolar arasında bir fiyatla sunulacak.

  Dünyanın ikinci en büyük cep telefonu üreticisi Motorola, Las Vegas'ta gerçekleşen Tüketici Elektroniği Fuarı'nda iRadio isimli yeni bir müzik radyosu hizmetini duyurdu. Ev ve araba stereolarının da faydalanabileceği fakat öncelikli olarak cep telefonları için geliştirilen hizmet uydu radyolarına alternatif olarak sunulacak. iRadio, kablosuz hizmet sağlayıcıları tarafından müşterilere 7 ile 10 dolar arasında değişen aylık bir ücret karşılığında sunulacak.

  Motorola'nın açıklamasına göre hizmet dahilinde 435 farklı kanal olacak ve "Heavy Metal", "Rockin' Cowboys" ve "Angry Women" gibi alternatif türlerde müzikler yayınlayan radyolar bulunacak. Hizmet dahilinde kanalların hiçbirinde reklam olmayacak. Motorola bu hareketiyle, ağırlıklı olarak ABD'de yayın yapan XM ve Sirius gibi uydu radyolarıyla rekabet içine girecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı