Gündem Haberleri

  Motorlu zabıta geliyor

  Hürriyet Haber
  11.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, İETT'nin İkitelli'deki Motor Yenileme Fabrikası'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada İstanbul'un trafik sorununun çözümlenmesi için hızlı, motorize trafik zabıta ekiplerinin oluşturulacağını söyledi.

  İETT otobüslerinin duraklarının özel sarı çizgilerle belirleneceğini söyleyen Gürtuna, otobüslerin bu çizginin dışına çıkıp yanyana durarak yolcu almayacağını, böylece trafiğin akışını engellemeyeceklerini belirtti. Gürtuna, bu çizgiler içine özel araçların park etmelerini önlemek için de hızlı, motorize trafik ekipleri oluşturulacağını duyurdu. Gürtuna, şunları söyledi:

  ‘‘Gezici, hızlı motorize ekipler oluşturuyoruz. Trafik zabıtaları trafik polisi ile işbirliği yaparak trafiği tıkayan noktaları süratle açacaklar. Yanlış park eden araçlar süratle çekilecek.’’

  İstanbul trafiğinin tıkanma görülen noktalarının belirlenerek açılması için çalışmaların başlatılacağını söyleyen Gürtuna ‘‘Böylece İETT otobüslerine de İstanbul halkına da yol açılmış olacak. Trafiğin mevcut şartlarda hızlı akışını sağlayacağız. Yeni yollar, kavşaklar yapıyoruz, raylı sistemler ve deniz ulaşımı ile birlikte İstanbul'un ulaşımını bir problem olmaktan çıkaracağız’’ dedi.

  İngiliz Sermayesine çağrı

  İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosu Peter Hunt, dün Gürtuna'yı ziyaret ederek, Mart-Kasım 2000 tarihleri arasında düzenlenecek İngiltere-Türkiye 2000 Festivali etkinliklerine davet etti. Başkonsolos Hunt, ‘‘Sayın Belediye Başkanı'na nezaket ziyaretinde bulunmak, festivalde yer alan aktiviteleri tanıtmak ve davet etmek için ziyaret ediyorum. İngiltere'nin en iyi sanatçıları bu yaz İstanbul'a gelip, festivale katılacaklar.’’ dedi. Davete teşekkür eden Gürtuna da, İngiliz finans kuruluş ve yatırımcılarının, İstanbul'da gerçekleştirilecek projelere yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı