GeriGündem Mor Sertifika Programı başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mor Sertifika Programı başladı

İçişleri Bakanlığı, Türkiye’deki tüm Birleşmiş Milletler kuruluşları ve Sabancı Vakfı ortaklığıyla 2006 yılında uygulanmaya başlanan Kadınların ve Kız Çocuklarının İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Ortak Programı kapsamında Sabancı Üniversitesi tarafından yürütülen “Mor Sertifika Programı” Sabancı Center’da düzenlenen ders ile açıldı.

Programın ilk dersinin açış konuşmasını Sabancı Üniversitesi ve Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı gerçekleştirdi.

Bu yıl eğitim alacak 54 öğretmen ile Mor Sertifika Programı kapsamında toplam 1553 lise öğretmenine ulaşmış olacaklarını kaydeden Sabancı, şunları anlattı:

"Mor Sertifikalı öğretmenler toplumsal cinsiyet sorununa daha duyarlılar ve konuyu öğrencilerine daha bilinçli bir şekilde aktarıyorlar. Ayrıca, çarpan etkisiyle binlerce öğrenci ve velisi de bu konuda bilinçlendiriliyor. Öğretmenlerimiz de bunun farkında olduğu için koşarak Mor Sertifika Programına geliyorlar” dedi. Öğretmenler kadar okul yöneticilerinin de toplumun gelişmesinde önemli rolleri olduğunu belirten Sabancı, “Mor Sertifika eğitimi alan öğretmenlerin okullarındaki yöneticiler için de Yönetici Geliştirme Programlarını hayata geçiriyoruz. Böylece, yöneticiler ile öğretmenlerin aynı ortak paydada buluşarak, her yönden daha donanımlı gençlerin yetiştirilmesine katkıda bulunabilecekler."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle