GeriGündem Montaj fotoğrafla şantaja suçüstü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Montaj fotoğrafla şantaja suçüstü

İSTANBUL’da 3 müteahhite “Cinsel içerikli fotoğraflarınız var” diyerek 1 milyon dolar para isteyip şantaj yapan 5 kişi gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte ele geçirilen fotoğrafların montaj olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Adliyesi'nde cumhuriyet savcılığına başvuran müteahhitler Orhan Ö., Alpaslan A. ile Saim B. kimliği meçhul şahısların kendilerini arayarak içinde yer aldıkları cinsel içerikli fotoğraflar karşılığında 1 milyon dolar fidye istendiğini söyleyerek şikayetçi oldu. Mağdur müteahhitler “Cep telefonu mesajıyla üçümüze de sözde kadınlarla çekilmiş resimler gönderildi. Bunları internete koyacağını söyleyen kişiler 1 milyon dolar para istediler. Fotoğrafların montaj olduğunu görünce önce ciddiye almadık. Ancak telefonlar ve tehditler her gün gelmeye başladı” dedi.

Gasp Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis fotoğrafların gönderildiği cep telefon numarasını takibe aldı. Yaklaşık bir ay süren teknik takibin ardından zanlılar ve onları yardım eden kişilerin kimlikleri belirlendi. İşadamlarına teklifi kabul etmiş gibi yaparak 1 milyon doları Altunizade’de bir alışveriş merkezinde randevu vermeleri istendi.

ÜST 100 BİN DOLAR, ALTI SAHTE

Polis bir bavul hazırlayarak üst tarafa seri numaraları alınmış 100 bin doları alt tarafa ise sahte paraları koyarak içinde 1 milyon dolar olduğu süsü verilen bir bavul hazırladı. Alışveriş merkezinde geniş güvenlik önlemleri alınırken işadamları ellerindeki bavulla buluşma yerine geldi. Buluşma yerine gelen zanlılara parayı teslim almalarının ardından suçüstü operasyon düzenlendi. Ellerindeki parayla yürüyen merdivenlerden yukarı çıkan Cemal T., Hikmet E. gözaltına alındı. Sürdürülen operasyonda onlara yardım ve yataklık yapan Hasan Ş., Yavuz Ö. ve Aytekin E. de gözaltına alındı.

Gasp Büro Amirliği'nde sorgulan 5 zanlı haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek alacaklarını tahsil ettiklerini söyledi. Öte yandan zanlıların şantaj sırasında kullanılan görüntülerin yapılan incelemelerinde “kötü” montaj olduğu ortaya çıktı. Zanlılar işlemlerinin bitmesinin ardından İstanbul adliyesine sevk edildiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle