GeriGündem "Monopoly" için İstanbul'da yarışıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Monopoly" için İstanbul'da yarışıyor!

"Monopoly" için İstanbul'da yarışıyor!
refid:8079262 ilişkili resim dosyası

Tüm dünyada aynı anda satışa sunulacak "Monopoly Dünya Şehirleri" oyununda yer almaya aday 68 şehir arasında İstanbul da var.

Monopoly'de yer alacak 22 şehir www.monopoly.com adresi üzerinden yapılan oylama ile belirleniyor. 28 Şubat tarihinde sona erecek oylama sonunda İstanbul'u oyun alanındaki şehirlerden biri olarak görmek için tüm Türkiye her gün oylamaya katılmaya davet ediliyor!

Oyuncak devi Hasbro, Monopoly'nin yeni versiyonu "Monopoly Dünya Şehirleri" oyununda yer alacak 22 şehri seçmek üzere  bir oylama başlattı. 68 şehrin aday gösterildiği oylama 28 Şubat tarihinde sona erecek. Oylama sonunda en fazla oyu alan 22 şehir, 2008 sonbaharında tüm dünyada satışa sunulacak bu özel versiyonda yer almaya hak kazanacak. 

22 Ocak tarihinde tüm dünyadan katılımcılar www.monopoly.com sitesini ziyaret ederek oylarıyla şehirleri belirlemeye başladı. 28 Şubat'a kadar sürecek oylamada bir kişi, her gün, 10 ayrı şehir için oy kullanabilecek.

En çok oy alan 20 şehir, Monopoly'nin yeni versiyonu için seçilen ilk şehirler olma hakkını kazanırken oyuna dahil olacak son 2 şehir ise farklı bir oylama ile belirlenecek. Bu son iki yer için dünyadaki tüm şehirleri aday göstermek mümkün olacak, yani İzmir veya Antalya'nın en az İstanbul kadar şansı olabilecek. "Monopoly Dünya Şehirleri"nde yer almak üzere en çok önerilen 20 joker şehir arasında 29 Şubat'ta başlayıp 9 Mart'ta sona erecek yeni bir oylama yapılacak. Bu oylama sonucunda oyuna dahil olacak son 2 şehir de belirlenmiş olacak.

Dünya çapında "Monopoly Dünya Şehirleri"ne girmeye aday olarak gösterilen 68 şehir:

 Amsterdam
Atina
Barselona
Pekin
Belgrat
Berlin
Bogota
Boston
Bratislava
Brüksel
Bükreş
Budapeşte
Buenos Aires
Kahire
Cape Town
Karakas
Kardiff
Şikago
Kopenhag
Dubai
Dablin
Edinburg
Frankfurt
Helsinki
Hong Kong
İstanbul
Kudüs
Kiev
Kuala Lumpur
Las Vegas
Lizbon
Ljublijana
Londra
Los Angeles
Liyon
Madrit
Melborn
Meksiko
Montreal
Moskova
Mumbai
Münih
New York
Oslo
Paris
Prag
Queenstown
Riga
Rio de Janeiro
Roma
Santiyago
Seul
Şangay
Singapur
Sofya
St. Petersburg
Stockholm
Sidney
Tallinn
Tokyo
Toronto
Vancouver
Viyana
Vilnius
Varşova
Washington
Zagreb
Zürih
 
70 yıldan fazla bir zamandır Monopoly oyununda her şehirdeki en önemli merkezler bulunuyor. Şimdi ise Hasbro, Monopoly sevenleri kendi şehirlerini bu yeni versiyona taşımak için oy vermeye davet ediyor. Oylama sonucunda belirlenecek sürpriz şehirler Ağustos 2008'de açıklanacak ve "Monopoly Dünya Şehirleri" Sonbahar 2008'de satışa sunulacak.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle